بررسی تخصصی

گزارش جزئیات آشفتگی پشت تلاش‌های هوش مصنوعی اپل، Siri X و کنترل‌های صوتی هدست

به گفته بیش از سه ده کارمند سابق اپل که با آنها صحبت کردند، استفاده سیری و اپل از هوش مصنوعی به دلیل احتیاط و ناکارآمدی سازمانی به شدت متوقف شده است. اطلاعاتوین ما.

سلام سیب بنر سیری
گزارش گسترده دیوار پرداخت توضیح می‌دهد که چرا کارمندان سابق اپل که در گروه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی این شرکت کار می‌کردند، بر این باورند که فقدان جاه‌طلبی و ناکارآمدی سازمانی مانع فناوری‌های هوش مصنوعی سیری و این شرکت شده است. دستیار مجازی اپل ظاهراً در داخل شرکت به دلیل عدم عملکرد و حداقل بهبود در طول زمان “به طور گسترده ای مورد تمسخر” قرار گرفته است.

تا سال 2018، تیمی که روی سیری کار می‌کرد، ظاهراً «به دلیل نبردهای کوچک بین رهبران ارشد و بحث‌های داغ بر سر هدایت دستیار، به یک آشفتگی تبدیل شده بود». رهبری سیری تمایلی به سرمایه‌گذاری در ساخت ابزاری برای تجزیه و تحلیل استفاده از سیری نداشت و مهندسان توانایی به دست آوردن جزئیات اولیه مانند تعداد افرادی که از دستیار مجازی استفاده می‌کردند و تعداد دفعات انجام این کار را نداشتند. داده هایی که در مورد سیری از تیم علم و مهندسی داده به دست آمده بود، به سادگی مورد استفاده قرار نمی گرفت و برخی از کارمندان سابق آن را «اتلاف وقت و پول» می خواندند.

ظاهراً بسیاری از کارمندان اپل شرکت را ترک کردند زیرا این شرکت در تصمیم‌گیری بسیار کند بود یا در رویکرد خود به فناوری‌های جدید هوش مصنوعی، از جمله مدل‌های زبان بزرگ که زیربنای چت‌بات‌هایی مانند ChatGPT هستند، بسیار محافظه‌کار بود. مدیر عامل اپل، تیم کوک، شخصاً سعی کرد مهندسانی را که به اپل در مدرن سازی فناوری جستجوی خود کمک کردند، متقاعد کند که در شرکت باقی بمانند، قبل از اینکه آنها برای کار بر روی مدل های زبان بزرگ در گوگل کار کنند.

گفته می‌شود که مدیران اپل پیشنهاداتی را برای دادن توانایی سیری برای انجام مکالمات طولانی و پشت سر هم رد کرده‌اند و ادعا می‌کنند که کنترل این ویژگی دشوار و فریبنده است. موضع سازش ناپذیر اپل در مورد حریم خصوصی نیز چالش هایی را برای بهبود سیری ایجاد کرده است و این شرکت تلاش می کند تا بیشتر عملکردهای دستیار مجازی روی دستگاه انجام شود.

کوک و سایر مدیران ارشد برای جلوگیری از پاسخ‌های شرم‌آور درخواست تغییراتی در سیری کردند و این شرکت ترجیح می‌دهد پاسخ‌های سیری توسط تیمی متشکل از 20 نویسنده از پیش نوشته شده باشد تا اینکه توسط هوش مصنوعی تولید شود. همچنین تصمیمات خاصی برای حذف اطلاعاتی مانند قیمت آیفون از سیری وجود داشت تا کاربران را مستقیماً به وب‌سایت اپل هدایت کند.

مهندسان سیری که روی ویژگی‌ای کار می‌کنند که از مواد وب برای پاسخ دادن به سؤالات استفاده می‌کند، با تیم طراحی بر سر دقیق بودن پاسخ‌ها در سال 2019 درگیر شدند. تیم طراحی قبل از انتشار این ویژگی، نرخ دقت تقریباً کاملی را درخواست کرد.

مهندسان ادعا می‌کنند که ماه‌ها وقت صرف کرده‌اند تا طراحان سیری را متقاعد کنند که هر یک از پاسخ‌های آن به تأیید انسانی نیاز ندارد، محدودیتی که باعث می‌شود مقیاس Siri برای پاسخ به تعداد زیادی از سؤالات پرسیده شده توسط کاربران غیرممکن شود. به همین ترتیب، تیم طراحی اپل مکرراً قابلیتی را که به کاربران امکان می‌دهد نگرانی یا مشکلی را در مورد محتوای پاسخ سیری گزارش کنند، رد کردند و مهندسین یادگیری ماشین را از درک اشتباهات جلوگیری کرد، زیرا می‌خواست سیری «دانشمند» به نظر برسد.

در سال 2019، تیم سیری پروژه ای را برای بازنویسی دستیار مجازی از ابتدا با نام رمز «Blackbird» بررسی کرد. این تلاش به دنبال ایجاد یک نسخه سبک وزن از Siri بود که ایجاد توابع را به توسعه دهندگان برنامه محول می کرد و برای بهبود عملکرد و حفظ حریم خصوصی به جای فضای ابری، روی آیفون ها اجرا می شد. نمایش‌های نمایشی Blackbird ظاهراً به دلیل کاربردی بودن و پاسخ‌دهی آن باعث ایجاد هیجان در میان کارمندان اپل شد.

بلک برد با کار دو رهبر ارشد در تیم سیری که مسئول کمک به سیری در درک و پاسخگویی به پرسش‌ها بودند، رقابت کرد. این افراد پروژه خود را با نام رمز «سیری‌ ایکس» برای دهمین سالگرد دستیار مجازی تحت فشار قرار دادند. هدف این پروژه به سادگی انتقال پردازش سیری بر روی دستگاه به دلایل حفظ حریم خصوصی، بدون عملکرد سبک و مدولار Blackbird بود.

صدها نفر از کارمندانی که بر روی بلک برد کار می‌کردند به سیری ایکس منصوب شدند که این پروژه جاه‌طلبانه برای توانمندتر کردن سیری را از بین برد. سیری ایکس بیشتر در سال 2021 تکمیل شد و اکنون بسیاری از عملکردهای دستیار صوتی به صورت محلی پردازش می شوند.

اخیراً، گروهی که بر روی هدست واقعیت ترکیبی اپل کار می‌کنند، گزارش شده است که از نمایش‌های ارائه شده توسط تیم سیری درباره نحوه کنترل دستیار مجازی هدست ناامید شده‌اند. در مرحله‌ای از توسعه دستگاه، تیم هدست ساخت یک روش جایگزین برای کنترل دستگاه با استفاده از دستورات صوتی را در نظر گرفت زیرا سیری راضی‌کننده نبود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا