بررسی تخصصی

اولین برداشت: ویدیوهای فضایی آیفون 15 پرو در ویژن پرو

با شروع iOS 17.2 که در حال حاضر در مرحله آزمایشی است و انتظار می‌رود در ماه دسامبر منتشر شود، آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس می‌توانند ویدیوهای فضایی با عمق سه بعدی را برای پخش در هدست ویژن پرو آینده اپل ضبط کنند. هنگامی که در جهت افقی نگه داشته می شود، دوربین اصلی و فوق عریض آیفون برای ضبط ویدیوی سه بعدی ترکیب می شوند.

اولین برداشت: ویدیوهای فضایی آیفون 15 پرو در ویژن پرو
این ویژگی را می توان در برنامه تنظیمات در زیر دوربین ← فرمت ها روشن کرد، و در صورت وجود، یک دکمه اضافی برای ضبط ویدیوی فضایی در بخش فیلم برنامه دوربین ظاهر می شود. ویدیوهای فضایی با کیفیت 1080p با سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط می‌شوند و اپل می‌گوید که آیفون باید در جهت افقی باشد و برای بهترین نتیجه ثابت شود. اپل می گوید این ضامن به طور خودکار برای دارندگان آینده ویژن پرو روشن می شود.

وقتی در آیفون پخش می‌شود، ویدیوهای فضایی ویدیوهای دوبعدی معمولی بدون هیچ گونه اثر عمق اضافی هستند.

ویدیوی فضایی ویژن پرو
در حالی که Vision Pro تا “اوایل سال 2024” در ایالات متحده عرضه نمی شود، اپل از برخی از اعضای مطبوعات دعوت کرد تا ویدیوهای فضایی خود را در iPhone 15 Pro ضبط کنند و این هفته آنها را روی هدست تماشا کنند. اپل هنوز به مطبوعات اجازه نمی دهد عکس ها یا ویدیوهای Vision Pro را به اشتراک بگذارند، بنابراین در حال حاضر فقط برداشت های مکتوب وجود دارد.

روزنامه وال استریتجوآنا استرن، در او چیزهای فنی خبرنامه:

در دمو، سرآشپز سوشی را ضبط کردم که تکه‌ای سوشی در دست داشت. وقتی آن را در ویژن پرو تماشا کردم، سوشی و چوب غذاخوری واقعاً سه بعدی به نظر می رسید. آنها به وضوح در پیش زمینه قرار داشتند و از بقیه تصاویر به من نزدیک تر بودند. البته نورپردازی هنگام ضبط عالی بود – باید ببینیم در شرایط ناقص چگونه است.

اپل چند فیلم فضایی دیگر به من نشان داد. در یکی از آن ها، پدری در پشت یک RV داستانی را برای بچه های خردسالش تعریف می کرد. آنقدر واقعی و دنج بود که تقریباً مرا از خود درآورد. چرا من از این خانواده تصادفی جاسوسی می کنم؟ بدیهی است که جذابیت بزرگ اینجاست: ویدیوهای فضایی صمیمیت ایجاد می کنند به روشی که عکس ها و ویدیوهای دو بعدی این کار را نمی کنند.

خیابانجیکوب کرول:

احتمالاً همانطور که اپل قصد داشته است، ضبط ویدیوی فضایی ساده است و به اندازه عکاسی در یکی دیگر از حالت‌های آیفون 15 پرو یا آیفون 15 پرو مکس بصری است. برای باز کردن قفل حالت ضبط، که با نماد هدست نشان داده شده است، تلفن را به حالت افقی تبدیل می‌کنید و در حین فیلم‌برداری، سطحی ظاهر می‌شود.

نمای افق و سطح مهم هستند، زیرا یک ویدیوی فوق‌العاده لرزان می‌تواند در هنگام پخش در Vision Pro دردسرسازتر باشد. در تجربه‌ام، یک سرآشپز سوشی حرفه‌ای را گرفتم که چند رول استاندارد و توپ‌های برنج درست می‌کرد، و همچنین سرآشپزی که محصول نهایی را بالا نگه داشت. من به تدریج نزدیک شدم و رول را در حالی که از طریق چاپستیک ها در هوا معلق بود به اندازه یک و نیم فوت قرار دادم. آیفون یک کار عالی برای تغییر فوکوس انجام داد در حالی که من در اطراف تکه سوشی حرکت می کردم و سرآشپز را در پس زمینه عکاسی می کردم. همچنین در صورت تمایل می توانید برای فوکوس به صورت دستی کلیک کنید.

CNETاسکات استاین:

فیلم‌ها عالی به نظر می‌رسند و سه‌بعدی کاملاً واقعی است. آنها همچنین به راحتی ضبط می شوند و می توانند به عنوان فیلم هایی ذخیره شوند که به صورت دو بعدی و با فرمت ویدیویی معمولی پخش می شوند. اما در نهایت این ویژگی برای یک محصول 2024 ساخته شده است که با قیمت 3500 دلار، می توان گفت که اکثر مردم به این زودی ها نمی خرند. با این حال، تجربه چشمگیر است.

استین خاطرنشان کرد که برنامه ویرایش ویدیوی حرفه‌ای اپل Final Cut Pro در سال آینده با پشتیبانی از ویرایش ویدیوی فضایی به‌روزرسانی خواهد شد.

ضبط ویدیوی فضایی در مدل‌های آیفون 15 پرو در دومین نسخه بتای iOS 17.2 که دیروز به توسعه‌دهندگان و امروز به آزمایش‌کنندگان بتا عمومی اضافه شد، اضافه شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا