بررسی تخصصی

برنامه دسک‌تاپ Spotify با نماهای «کتابخانه شما» و «اکنون در حال پخش» طراحی مجدد به‌روزرسانی شد

اگر امروز برنامه دسکتاپ Spotify را روی مک یا رایانه شخصی باز کنید، همه چیز باید بسیار «موبایل» به نظر برسد. دلیل آن این است که این شرکت رابط‌های «کتابخانه شما» و «اکنون در حال پخش» را دوباره طراحی کرده است تا آنها را با برنامه اسمارت‌فون اسپاتیفای هماهنگ‌تر کند.

طراحی مجدد دسکتاپ spotify
“کتابخانه شما” اکنون در نوار کناری قرار دارد تا به شما امکان می دهد به موسیقی و پادکست های ذخیره شده دسترسی داشته باشید. Spotify می‌گوید تحقیقاتش نشان داده است که کتابخانه جدید با ارائه یک نمای کلی بهتر به کاربران کمک می‌کند در زمان صرفه‌جویی کنند و در عین حال جابجایی بین لیست‌های پخش را آسان‌تر می‌کند. کاربران همچنین می‌توانند فهرست‌های پخش را در کتابخانه جابه‌جا کرده و پین کنند، و همچنین آهنگ‌ها را در فهرست‌های پخش فهرست‌شده قابل ویرایش قرار دهند.

در جای دیگر، نمای “در حال پخش” سمت راست برنامه را می گیرد و آهنگ یا پادکست در حال پخش را نشان می دهد. به گفته Spotify، “حتی می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آهنگ و هنرمند در اینجا بیابید، همچنین اطلاعاتی در مورد تاریخ تور و کالاها – ارتباط با هنرمندان مورد علاقه خود و کشف بیشتر در مورد آنها را آسان تر می کند. برای پادکست های انتخابی، حتی می توانید هنگام گوش دادن، رونوشت ها را دنبال کنید.”

به‌طور پیش‌فرض، Friend Activity اکنون پنهان است، اما به راحتی از طریق نماد دوستان جدید در کنار نماد نمایه کاربر در گوشه سمت راست بالای پنجره قابل دسترسی است. همچنین اکنون می‌توانید کتابخانه را با کلیک کردن روی «کتابخانه شما» برای طرح‌بندی فشرده‌تر پنهان کنید.

پیش از این، تنها راه برای یافتن لیست‌های پخش از طریق نوار جستجو بود، جایی که کاربران باید نه تنها محتوای خود، بلکه نتایج کل کاتالوگ Spotify را جستجو کنند. اکنون، وقتی گسترش یافته است، طراحی کتابخانه جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا موسیقی، پادکست، و فیدهای کتاب صوتی اختصاصی خود را تغییر دهند و منحصراً کتابخانه شما را جستجو کنند.

اسپاتیفای می‌گوید که اصلاح برنامه دسکتاپ از روز سه‌شنبه شروع به کار کرد و در نهایت طی هفته آینده راه خود را به همه کاربران باز خواهد کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا