بررسی تخصصی

آیفون 14 مینی وجود ندارد: این دلیل است

سری آیفون 14 اولین سری آیفون‌هایی است که با وجود پایبندی به فاکتورهای 6.1 اینچی و 6.7 اینچی نسل‌های قبلی که شامل یک مدل 5.4 اینچی می‌شدند، صفحه‌نمایش زیر 6 اینچ را ندارند. پس چرا اپل دستگاه «مینی» را که برخی از مشتریان آیفون عاشق آن شده بودند حذف کرد؟

ویژگی شگفت انگیز آیفون مینی زرد
اپل آیفون 12 مینی را در سال 2020 پس از سال ها تماس طرفداران آیفون برای ارائه دستگاهی با صفحه نمایش کوچک با جدیدترین ویژگی ها معرفی کرد. هنگامی که اپل این کار را انجام داد، فرض بر این بود که شکل کوچک برای چندین سال ادامه خواهد داشت – اما به نظر می رسد که دستگاه با عرضه آیفون 14 به پایان زودرس رسیده است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Consumer Intelligence Research Partners (CIRP)، نگرانی‌ها برای اولین بار زمانی به وجود آمد که به نظر می‌رسد آیفون 12 مینی‌ آن‌طور که اپل امیدوار بود، فروش نداشته باشد و تنها شش درصد از فروش آیفون 12 در ایالات متحده را در ماه‌های اکتبر و نوامبر 2020 تشکیل می‌دهد. . تحقیقات Counterpoint گزارش داد که آیفون 12 مینی تنها پنج درصد از کل فروش آیفون 12 را در ایالات متحده در نیمه اول ژانویه 2021 به خود اختصاص داده است.

مورگان استنلی معتقد بود که اپل تصمیم گرفت تولید آیفون 12 مینی را دو میلیون دستگاه کاهش دهد تا ظرفیت تولید بیشتری برای آیفون 12 پرو محبوب‌تر ایجاد کند. این موضوع در گزارش تایوانی به نقل از منابع زنجیره تامین منعکس شده است که می گوید تقاضای زیاد برای مدل های آیفون 12 پرو در چین باعث شده اپل عرضه دستگاه های گران تر خود را افزایش دهد.

جالب‌تر از همه، جی پی مورگان چیس ادعا کرد که اپل به طور کامل تولید آیفون 12 مینی را در سه ماهه دوم سال 2021 متوقف کرده است. در حالی که گزارش‌های فروش آیفون 12 مینی خبر خوبی برای آیفون 13 مینی نداشت، اپل در نظر دارد عملیات تولید و زنجیره تامین آیفون خود را انجام دهد. خیلی قبل از عرضه، به این معنی که آیفون 13 مینی تا زمانی که مشکلات فروش آیفون 12 مینی مشخص شده بود، در مسیر تولید قرار داشت.

در آوریل 2022، CIRP داده‌های بیشتری منتشر کرد که نشان می‌داد آیفون 13 مینی تنها 3 درصد از فروش آیفون 13 را به خود اختصاص داده است، یعنی نیمی از فروش آیفون 12 مینی. این فروش ضعیف ادامه دار احتمالاً دلیل اصلی نابودی آیفون «مینی» بوده است.

با خط تولید آیفون 14، اپل تصمیم گرفته است که دستگاه «مینی» را با دستگاه کاملاً جدید «پلاس» جایگزین کند. از برخی جهات، آیفون 14 پلاس آینه آیفون 12 مینی است و جدیدترین ویژگی های آیفون را در اندازه نمایشگر متفاوت ارائه می دهد. مشتریان اکنون می توانند به جای ارائه یک گزینه صفحه نمایش کوچک سبک وزن، باتری حتی بزرگتر و نمایشگر 6.7 اینچی را انتخاب کنند – همان اندازه ای که مشتریان iPhone “Max” چهار سال است با قیمت 1099 دلار به آن عادت کرده اند – اما با قیمتی کمتر. قیمت پایین تر، 899 دلار.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا