بررسی تخصصی

اپل می گوید نمایشگر تاندربولت و آی پد ایر اصلی اکنون منسوخ شده اند

اپل امروز نمایشگر تاندربولت و نسل اول آی‌پد ایر را به لیست محصولات منسوخ خود اضافه کرد، به این معنی که دستگاه‌ها دیگر واجد شرایط تعمیرات یا سایر خدمات سخت‌افزاری در فروشگاه‌های اپل یا ارائه‌دهندگان خدمات مجاز اپل نیستند.

ویژگی صفحه نمایش تاندربولت
اپل پس از گذشت بیش از هفت سال از توقف توزیع آن برای فروش، یک محصول را به عنوان منسوخ طبقه بندی می کند. اپل تمام خدمات سخت افزاری محصولات منسوخ شده را متوقف می کند و ارائه دهندگان خدمات نمی توانند قطعات محصولات منسوخ را سفارش دهند. هم نمایشگر تاندربولت و هم آی‌پد ایر اصلی در سال 2016 متوقف شدند.

نمایشگر Thunderbolt که در سال 2011 معرفی شد دارای صفحه نمایش 27 اینچی با وضوح 1440p، دوربین 720p، سه پورت USB 2.0، یک درگاه FireWire 800، یک پورت اترنت گیگابیتی و یک پورت Thunderbolt بود. Thunderbolt Display با قیمت 999 دلار آخرین مانیتور اپل بود تا زمانی که Pro Display XDR در سال 2019 عرضه شد.

iPad Air اصلی در سال 2013 عرضه شد و دارای صفحه نمایش 9.7 اینچی و تراشه A7 بود. این تبلت در مقایسه با نسل قبلی آی‌پد، ۲۰ درصد نازک‌تر و ۲۸ درصد سبک‌تر و ۴۳ درصد حاشیه‌های نمایش باریک‌تر است.

اپل همچنین نسل پنجم آی‌پد سطح پایه را به‌عنوان قدیمی طبقه‌بندی کرد. اپل پس از گذشت بیش از پنج سال از توقف توزیع آن برای فروش، یک محصول را قدیمی می‌داند، اما تعمیرات و خدمات ممکن است تا دو سال دیگر منسوخ شود، مشروط به در دسترس بودن قطعات، همچنان در دسترس باشد.

داستان های محبوب

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا