بررسی تخصصی

بریتانیا به دنبال راه اندازی فرآیند مقررات برای هدف قرار دادن محدودیت های بازی های ابری اپل و موتور مرورگر است.

این سازمان امروز اعلام کرد که ناظر رقابت بریتانیا به دنبال “رفع” محدودیت های اپل در موتورهای مرورگر در iOS و بازی های ابری از طریق اپ استور از طریق یک فرآیند نظارتی سطح بالا است.

بنر آبی فروشگاه اپلیکیشن انگلستان ثابت شد
این اطلاعیه پس از انتشار یک مطالعه سالانه سازمان رقابت و بازار (CMA) در مورد اکوسیستم های موبایل اپل و گوگل منتشر شد که نشان می دهد اپل و گوگل یک “دو قطبی موثر” در اکوسیستم های تلفن همراه دارند که به آنها اجازه می دهد “نقطه ی خفه کنند”. این بازارها، از جمله در سیستم عامل ها، فروشگاه های اپلیکیشن و مرورگرهای وب. در بیانیه مطبوعاتی آمده است: «بدون مداخله، هر دو شرکت احتمالاً تسلط خود را بر این بخش حفظ می‌کنند و حتی تقویت می‌کنند، رقابت را محدود می‌کنند و انگیزه‌های نوآوران را محدود می‌کنند».

این گزارش “گستره ای از مداخلات بالقوه” را شناسایی می کند که می توان برای رسیدگی به مسائل مطرح شده انجام داد، اما CMA به طور خاص به دنبال راه هایی برای انجام “اقدامات هدفمند فوری” با استفاده از اختیارات فعلی خود، از جمله راه اندازی یک “مرجع تحقیقات بازار” گسترده است. به موتورهای مرورگر موبایل و بازی های ابری.

این مطالعه نگرانی‌هایی را مطرح می‌کند که ممنوعیت اپل از موتورهای مرورگر جایگزین در iOS و iPadOS “به شدت پتانسیل مرورگرهای رقیب را برای متمایز کردن خود از Safari (مثلاً در مورد ویژگی‌هایی مانند سرعت و عملکرد) محدود می‌کند و انگیزه‌های اپل برای سرمایه‌گذاری در مرورگر خود را محدود می‌کند. موتور.” همچنین تأکید می‌کند که محدودیت موتور مرورگر اپل «به‌طور جدی توانایی برنامه‌های وب را مهار می‌کند»، که گفته می‌شود «مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها را از مزایای کامل این فناوری نوآورانه محروم می‌کند» و «مزیت کلیدی» که اپل و گوگل از آن به دست می‌آورند. فروش دستگاه هایی با برنامه مرورگر خود از پیش نصب شده.

به طور کلی، شواهدی که دیده‌ایم نشان نمی‌دهد که محدودیت WebKit با نگرانی‌های امنیتی قابل توجیه است. توجه داشته باشیم که اپل از تضعیف رقابت در مرورگرها از طریق ممنوعیت موتور مرورگر، از نظر مالی سود می برد.

در همین حال، گوگل، مایکروسافت و موزیلا در ارسال‌های اخیر به اداره ملی ارتباطات و اطلاعات ایالات متحده (NTIA)، همه به صراحت محدودیت WebKit اپل را محکوم کرده‌اند.

گزارش CMA همچنین از محدودیت های اپل برای خدمات بازی های ابری در اپ استور انتقاد می کند. برنامه‌های بازی منبع کلیدی درآمد اپل هستند و بازی‌های ابری می‌تواند تهدیدی واقعی برای جایگاه قدرتمند اپل در توزیع درون برنامه‌ای باشد. “، این مطالعه ادعا می کند.

پیشنهاد CMA برای مرجع بررسی بازار به دنبال تعیین اقدامات اصلاحی خاصی برای بهبود رقابت با توجه به موتورهای مرورگر و بازی‌های ابری در پلتفرم‌های اپل است، که احتمالاً شامل سفارش‌هایی می‌شود که اپل را ملزم به ایجاد تغییرات اساسی در رویه‌های خود می‌کند. مطالعه در مورد اکوسیستم های متحرک در نظر گرفته شده است تا به عنوان مبنایی برای مذاکره در مورد تعهدات و تحمیل دستورات عمل کند.

تحقیقات بازار یک فرآیند سطح بالا است که از طریق آن CMA می تواند اطلاعات گسترده ای را از شرکت ها برای نتیجه گیری و اجرای راه حل های قانونی الزام آور درخواست کند. مراجع بررسی بازار به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند زیرا منابع فشرده هستند و بار قابل توجهی را بر شرکت ها تحمیل می کنند، به ویژه در میان تهدید عدم سرمایه گذاری ساختاری و راه حل های رفتاری دقیق.

به طور جداگانه، CMA به بررسی شرایط و ضوابط فروشگاه App اپل در تحقیقات قانون رقابت که در مارس 2021 آغاز شد، ادامه می‌دهد و دولت بریتانیا به واحد بازارهای دیجیتال خود قدرت قانونی می‌دهد تا شرکت‌هایی را که قوانین آن را رعایت نمی‌کنند با جریمه‌های قابل‌توجهی جریمه کند.

اکوسیستم اپل به طور فزاینده ای توسط دولت های سراسر جهان، از جمله در ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی، اتحادیه اروپا، و غیره تحت نظارت شدید قرار می گیرد، با اشتهای روشن از سوی تنظیم کننده های جهانی برای بررسی الزامات پیرامون مسائلی مانند سیاست های فروشگاه اپلیکیشن، اپلیکیشن بارگذاری جانبی و قابلیت همکاری در میان نگرانی ها در مورد رقابت.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا