بررسی تخصصی

اپل قصد دارد کیفیت نرم‌افزار را با iOS 16 با تشویق آزمایش‌کنندگان بتا برای ارسال باگ بهبود بخشد.

اپل با iOS و iPadOS 16 گام‌های بیشتری برمی‌دارد تا کسانی را که آخرین نرم‌افزار این شرکت را آزمایش می‌کنند تشویق کند تا باگ‌ها و مشکلاتی را که تجربه می‌کنند ارائه دهند تا بتوانند قبل از عرضه نرم‌افزار در پاییز امسال برطرف شوند.

اپل قصد دارد کیفیت نرم‌افزار را با iOS 16 با تشویق آزمایش‌کنندگان بتا برای ارسال باگ بهبود بخشد.
اپل این هفته iOS 16، iPadOS 16، watchOS 9 و macOS Ventura را معرفی کرد که هر کدام به‌روزرسانی‌های اصلی برای پلتفرم مربوطه خود هستند. هیچ یک از به‌روزرسانی‌ها تا اواخر پاییز امسال در دسترس عموم قرار نخواهد گرفت، اما در تابستان، اعضای برنامه توسعه‌دهنده اپل نرم‌افزار را روی دستگاه‌های خود آزمایش و اجرا خواهند کرد. این آزمایش برای کمک به توسعه‌دهندگان برنامه‌های خود را برای به‌روزرسانی آماده می‌کند و به اپل اجازه می‌دهد تا قبل از ارسال به‌روزرسانی‌ها برای میلیون‌ها مشتری، آن‌ها را اصلاح کند و بازخورد دریافت کند.

از آنجایی که نرم افزارها نرم افزارهای پیش از انتشار هستند، معمولاً با اشکالات و مشکلاتی پر می شوند. آزمایش‌کنندگان بتا می‌توانند با استفاده از برنامه بازخوردی که از قبل نصب شده است، مشکلاتی را که پیدا می‌کنند ارسال کنند. روند ارسال باگ ها و بازخوردها گاهی اوقات پیچیده است و آزمایش کنندگان بتا همیشه مشکلاتی را که با آن مواجه می شوند ارائه نمی دهند. فقدان بازخورد، شناسایی و اصلاح باگ‌ها را قبل از راه‌اندازی نرم‌افزار برای اپل سخت‌تر می‌کند، اما اپل امیدوار است امسال آن را تغییر دهد.

iOS 16 بتا پاپ آپ


با شروع iOS 16 و iPadOS 16 بتا 1 که این هفته منتشر شد، اگر آیفون یا آی‌پد با خرابی، راه‌اندازی مجدد یا باگ جدی در سراسر سیستم مواجه شود، سیستم به‌طور خودکار از آزمایش‌کننده بتا می‌خواهد تا مشکل را به اپل ارسال کند، از جمله گزارش‌های مربوطه. که می تواند توسط مهندس اپل برای رفع مشکل استفاده شود.

پیش از WWDC این هفته، اپل همچنین نکاتی را در مورد نحوه ارسال گزارش های موثر باگ به اشتراک گذاشت. نکات اپل شامل اطمینان از اینکه آزمایش‌کنندگان بتا اشکالات را به‌محض بروز گزارش می‌دهند، اطمینان از اینکه گزارش‌ها به اندازه کافی مختصر و دقیق هستند تا به اپل امکان بازتولید مشکل را بدهد، و اطمینان از ثبت هرگونه اسکرین شات یا ضبط صفحه مربوطه از مشکل، در صورت لزوم، می‌باشد.

اپل در طول سال‌ها به دلیل به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری باگ و ناپایدار تحت نظارت بیشتر کاربران قرار گرفته است. iOS 15، نسخه فعلی iOS، هنگامی که در سپتامبر 2021 راه اندازی شد، با مشکلاتی مواجه شد.

با وجود به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید در پاییز امسال، اپل به وضوح امیدوار است که پاپ‌آپ جدید و مشاوره به توسعه‌دهندگان به آن کمک کند تا مشکلات را قبل از راه‌اندازی به‌روزرسانی‌ها پیدا کرده و برطرف کند و در نتیجه تجربه پایدارتری برای مشتریان به همراه داشته باشد. اعضای عموم این فرصت را خواهند داشت تا iOS 16، iPadOS 16، macOS Ventura و watchOS 9 را اواخر ماه آینده آزمایش کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا