بررسی تخصصی

کارمندان فروشگاه اپل در گلاسکو اولین شعبه بریتانیا خواهند بود که اتحادیه می شوند

گلاسکو تایمز امروز گزارش می دهد که کارمندان فروشگاه Apple’s Buchanan Street در اسکاتلند در آستانه تبدیل شدن به اولین شعبه در بریتانیا هستند که اتحادیه می شوند.

کارمندان فروشگاه اپل در گلاسکو اولین شعبه بریتانیا خواهند بود که اتحادیه می شوند
گفته می‌شود که کارکنان اپل گلاسکو پس از پیوستن به اتحادیه عمومی کارگران این کشور، GMB اسکاتلند، برای شناسایی داوطلبانه اتحادیه با اپل درخواست داده‌اند. آنها ادعا می کنند دستمزدهای پایین، عدم شفافیت پرداخت ها، و الگوهای ناعادلانه جابجایی، آنها را مجبور به این حرکت کرده است.

یکی از کارکنان اپل که خواست نامش فاش نشود، به این روزنامه گفت: “در بریتانیا، اپل تالارهای گفتمان کارکنان دارد، اما این انجمن ها به طور مداوم بی تاثیر هستند و بازخوردها نادیده گرفته می شوند. این یک گفتگوی یک طرفه است.

آنها افزودند: “ما به نمایندگان خود و صدایی مناسب برای تغییر اوضاع نیاز داریم. مردم از بحران هزینه زندگی رنج می برند. ما به افزایش حقوق، شفافیت پرداخت و صدای نیاز داریم.”

بر اساس گزارش‌ها نسبت به تغییرات اخیر در برنامه‌ریزی که منجر به تلاش کارگران برای یافتن تعادل بین کار و زندگی شده است، ناامیدی وجود دارد. کارکنان فروشگاه در گلاسکو همچنین گفتند که آنها حدود 12 پوند (15 دلار) در ساعت درآمد دارند و در صورت دریافت تاییدیه اتحادیه، خواستار افزایش حقوق خواهند شد.

یکی از سخنگویان اپل در پاسخ به اخبار مربوط به این حرکت توسط کارکنان اپل گلاسکو نقل شده است:

ما خوش شانس هستیم که اعضای تیم خرده فروشی باورنکردنی داریم و عمیقاً برای هر چیزی که آنها به اپل می آورند ارزش قائلیم.

“ما خرسندیم که غرامت و مزایای بسیار قوی از جمله مراقبت های بهداشتی خصوصی، مرخصی های افزایش یافته والدین، مرخصی با حقوق خانواده، کمک هزینه سهام سالانه و بسیاری از مزایای دیگر را برای هر یک از اعضای تیم ارائه دهیم.”

این خبر به دنبال اقدامات مشابهی توسط کارمندان خرده فروشی اپل در ایالات متحده است. مکان‌های خرده‌فروشی اپل در ایالت واشنگتن، شهر نیویورک و مریلند در حال سازماندهی و برداشتن گام‌هایی به سمت اتحادیه‌سازی هستند. کارمندان خواهان دستمزد بالاتر، زمان مرخصی بیشتر، گزینه های بازنشستگی بهتر و سایر مزایا هستند.

اپل از آن زمان با بهبود شرایط کاری برای کارمندان خرده‌فروشی در ایالات متحده در بحبوحه تلاش‌های اتحادیه‌ها موافقت کرده است، اما قبل از اینکه این شرکت تلاش کرد با انتشار ویدئوهای ضد اتحادیه، تلاش‌های کارکنان را خنثی کند.

(ممنون، دیوید!)

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا