بررسی تخصصی

پشتیبانی Apple Wi-Fi 6E: آنچه کاربران iPhone، iPad و Mac باید بدانند

Wi-Fi 6E، جدیدترین پیشرفت در فناوری Wi-Fi، هنگامی که در iPhone یا Mac شما فعال می شود، چندین مزیت را ارائه می دهد، اما همچنین می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این مقاله توضیح می‌دهد که Wi-Fi 6E چیست، کدام دستگاه‌های اپل از آن پشتیبانی می‌کنند و در صورت بروز مشکل چگونه آن را خاموش کنید.

Mac Pro پانزده اینچ هوا زرد آیفون 14 ویژگی سه گانه

Wi-Fi 6E چیست؟

Wi-Fi 6 روی باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار می کند، در حالی که Wi-Fi 6E برای افزایش پهنای باند روی باند 6 گیگاهرتز نیز کار می کند. Wi-Fi 6E سرعت بی‌سیم سریع‌تر، تأخیر کمتر و تداخل سیگنال کمتری را ارائه می‌کند، تا زمانی که دستگاه پشتیبانی‌شده به روتر Wi-Fi 6E متصل باشد که از مارک‌هایی مانند TP-Link، Asus و Netgear در دسترس هستند.

Wi-Fi 6E می‌تواند اتصالات همزمان بیشتری را بدون کاهش عملکرد انجام دهد و برای محیط‌هایی با بسیاری از دستگاه‌های متصل مانند خانه‌های هوشمند و دفاتر مدرن ایده‌آل است.

آیا دستگاه اپل من از Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند؟

از آنجایی که Wi-Fi 6E نسبتا جدید است، هنوز همه دستگاه ها از آن پشتیبانی نمی کنند. این بدان معنی است که اگر سایر دستگاه‌های موجود در شبکه شما با Wi-Fi 6E سازگار نباشند، ممکن است نتوانید از مزایای کامل آن استفاده کنید. دستگاه های اپل که از استاندارد پشتیبانی می کنند به شرح زیر هستند:

 • iMac (24 اینچی، نوامبر 2023)
 • مک بوک پرو (14 اینچی، نوامبر 2023)
 • مک بوک پرو (16 اینچی، نوامبر 2023)
 • مک بوک پرو (14 اینچی، 2023) یا مک بوک پرو (16 اینچی، 2023)
 • مک مینی (2023)
 • Mac Studio (2023)
 • Mac Pro (2023)
 • آیفون 15 پرو یا آیفون 15 پرو مکس
 • آیپد پرو 11 اینچی (نسل چهارم) یا آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل ششم)

استفاده از شبکه های Wi-Fi 6E

برای استفاده از شبکه Wi-Fi 6E با دستگاه اپل، به یک روتر Wi-Fi 6E نیاز دارید که باندهای 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز آن نیز فعال باشد. برای بهترین عملکرد Wi-Fi، اپل توصیه می کند از یک نام شبکه واحد در باندهای 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز روتر استفاده کنید. در غیر این صورت، دستگاه Apple شما شبکه را به عنوان دارای “سازگاری محدود” تشخیص می دهد و تجربه کلی با برخی از فعالیت ها روی شبکه ممکن است آنطور که انتظار می رود نباشد.

macos ventura همچنین به نام شبکه جداگانه 5g برای وای فای 6 گیگاهرتز ملحق می شود

غیرفعال کردن شبکه های Wi-Fi 6E

باند فرکانسی 6 گیگاهرتز در مقایسه با باند 2.4 گیگاهرتز پایین می تواند برد کوتاه تری داشته باشد و توانایی کمتری برای نفوذ به دیوارها و سایر موانع داشته باشد. این ممکن است مستلزم قرار دادن استراتژیک تر روترها یا استفاده از توسعه دهنده های برد در فضاهای بزرگتر باشد. علاوه بر این، کار بر روی یک باند فرکانس بالاتر ممکن است منجر به افزایش مصرف انرژی در مک شما شود که می تواند بر عمر باتری دستگاه های قابل حمل تأثیر بگذارد.

خوشبختانه، اگر با شبکه Wi-Fi 6E مشکلی داشتید، می توانید حالت Wi-Fi 6E را برای آن شبکه خاموش کنید و دستگاه اپل شما دیگر از باند 6 گیگاهرتز آن شبکه استفاده نخواهد کرد.

در مک

 1. روی لوگوی اپل () در نوار منو کلیک کنید و انتخاب کنید تنظیمات سیستم.
 2. کلیک وای فای در ستون کناری
 3. کلیک جزئیات در کنار نام شبکه Wi-Fi 6E که به آن متصل هستید.
 4. از منوی بازشو در کنار “Wi-Fi 6E Mode” را انتخاب کنید خاموش.

تنظیمات

در آیفون و آیپد

 1. باز کن تنظیمات برنامه و ضربه بزنید وای فای.
 2. روی نام شبکه Wi-Fi 6E که به آن متصل هستید ضربه بزنید.
 3. ضربه زدن حالت Wi-Fi 6E، سپس ضربه بزنید خاموش.

توجه داشته باشید که Wi-Fi 6E در سرزمین اصلی چین در دسترس نیست، در حالی که در ژاپن، Wi-Fi 6E به iOS 16.2 یا بالاتر یا macOS 13.2 یا بالاتر نیاز دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا