بررسی تخصصی

بارگذاری جانبی برنامه آیفون برای کاربران اتحادیه اروپا در نیمه اول سال 2024 ارائه می شود

کاربران آیفون در اتحادیه اروپا در سال آینده می توانند برنامه های میزبانی شده خارج از اپ استور رسمی اپل را برای مطابقت با مقررات اروپایی دانلود کنند. بلومبرگمارک گورمن.

ویژگی عمومی iOS 17 سبز آبی
در غیر این صورت به عنوان بارگذاری جانبی شناخته می شود، این تغییر در نیمه اول سال 2024 به مشتریان امکان می دهد برنامه ها را بدون نیاز به استفاده از اپ استور دانلود کنند، که به این معنی است که توسعه دهندگان نیازی به پرداخت هزینه های 15 تا 30 درصدی اپل ندارند.

گورمن در آخرین نسخه مشترک خبرنامه Power On خود، گفت که اپل یک “سیستم بسیار کنترل شده” را معرفی خواهد کرد که به کاربران اتحادیه اروپا اجازه می دهد برنامه های میزبانی شده را در جای دیگری نصب کنند. اپل همچنین پیام‌ها و برنامه‌های پرداخت را به عنوان بخشی از تغییرات احتمالاً از طریق به‌روزرسانی محلی iOS 17 تغییر خواهد داد.

به‌روزرسانی Gurman در تضاد با گزارش اخیر است که نشان می‌دهد ممکن است بارگذاری جانبی با به‌روزرسانی نرم‌افزار iOS 17.2 اپل که انتظار می‌رود ماه آینده منتشر شود، ارائه شود. این گزارش به‌عنوان کد جدیدی که مربوط به بارگذاری جانبی است اشتباه گرفته می‌شود که مربوط به چارچوب آینده سازمان‌ها برای توزیع برنامه‌ها بین کارمندان است.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) که از 1 نوامبر 2022 اجرایی شد، شرکت های “دروازه بان” را ملزم می کند تا خدمات و پلتفرم های خود را برای سایر شرکت ها و توسعه دهندگان باز کنند.

DMA تأثیر زیادی بر پلتفرم‌های اپل خواهد داشت و می‌تواند منجر به ایجاد تغییرات عمده در App Store، Messages، FaceTime، Siri و غیره شود.

اپل ادعا کرده است که بارگذاری جانبی “حفاظت های حریم خصوصی و امنیتی” را که کاربران آیفون به آن متکی هستند تضعیف می کند و افراد را در برابر بدافزارها، کلاهبرداری ها، ردیابی داده ها و سایر مسائل آسیب پذیر می کند. صرف نظر از موضع خود، اپل باید از DMA پیروی کند، در غیر این صورت در صورت نقض قوانین اتحادیه اروپا، خطر جریمه هایی به اندازه 20 درصد از درآمد جهانی خود را تهدید می کند.

در گزارشی در دسامبر 2022، گورمن گفت که اپل در حال بررسی اجرای الزامات امنیتی مانند تأیید اعتبار است، فرآیندی که می‌تواند به‌جای جمع‌آوری پول از فروش برنامه، هزینه‌ای را برای آن دریافت کند. اپل یک سیستم راستی‌آزمایی در مک دارد که به کاربران اجازه می‌دهد در عین حال که به آنها اجازه می‌دهد به برنامه‌های خارج از اپ استور مک دسترسی داشته باشند، ایمن باشند.

اگر کشورهای دیگر قوانین مشابهی را معرفی کنند، فروشگاه های اپلیکیشن جایگزین می توانند فراتر از اتحادیه اروپا گسترش یابند. به عنوان مثال، ایالات متحده در حال بررسی قانونی است که اپل را ملزم می کند تا بارگذاری جانبی را مجاز کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا