بررسی تخصصی

iOS 18 با هوش مصنوعی که توسط مدیران اپل به عنوان “جاه طلبانه و قانع کننده” تحسین شد

اپل در داخل بر این باور است که به‌روزرسانی‌های iOS 18، macOS 15، watchOS 11 و tvOS 18 در سال آینده «جاه‌طلبانه و قانع‌کننده» خواهند بود، زیرا به لطف ویژگی‌ها و طراحی‌های نرم‌افزاری جدید در حال کار برای iPhone، iPad، Apple Watch، Apple TV، و مک. این بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط بلومبرگ خبرنگار مارک گورمن

iOS 18 Mock Siri Feature Baubles
در حالی که اطلاعات کمی در مورد جزئیات آن وجود دارد، اعتقاد بر این است که بسیاری از تغییرات شامل هوش مصنوعی مولد می شود، از جمله نسخه هوشمندتر سیری که ادغام دستیار مجازی با سیستم عامل ها را به سطح جدیدی می رساند. به گفته افشاگر @Tech_Reve، اپل برای اصلاح کامل سیری و تبدیل آن به “دستیار مجازی نهایی” و “قوی ترین برنامه هوش مصنوعی قاتل اپل” به مدل های زبان بزرگ (LLM) متکی است.

طبق گزارش Gurman، اپل در حال کار بر روی تعامل اصلاح‌شده بین Siri و اپلیکیشن Messages است که به کاربران امکان می‌دهد سوالات پیچیده‌تری را مطرح کنند و جملات را به طور خودکار تکمیل کنند. همچنین ممکن است لیست‌های پخش موسیقی Apple Music و ادغام با برنامه‌های بهره‌وری مانند Pages و Keynote را ببینیم، مانند نوشتن به کمک هوش مصنوعی و ایجاد عرشه اسلاید.

گفته می شود که اپل در مسیری قرار دارد که سالانه 1 میلیارد دلار برای تحقیقات هوش مصنوعی هزینه می کند و برخی از بزرگترین نام های اجرایی این شرکت بر توسعه نظارت دارند. در واقع، گورمن می‌گوید که این شرکت در حال رقابت برای رسیدن به گوگل و OpenAI در حوزه هوش مصنوعی است و با پیشرفت‌های اندک سخت‌افزاری بزرگ آیفون 16 در سال آینده، ریسک‌ها حتی بیشتر می‌شود. در نتیجه، گورمن معتقد است که iOS 18 و iPadOS 18 می‌توانند نسبت به به‌روزرسانی‌های چند سال گذشته «پیشگامانه» باشند.

با این حال، با توجه به نتایج بسیار زیاد، گفته می شود که اپل رویکردی محتاطانه را برای توسعه نرم افزار خود در پیش گرفته است. اخیراً متوجه شدیم که تمام توسعه ویژگی‌های آینده در اپل متوقف شده است تا به مهندسانش اجازه دهد تا صرفاً روی بهبود نرم‌افزار موجود کار کنند.

به گفته Gurman، اپل ماه گذشته اولین نسخه‌های «M1» iOS 18، iPadOS 18 و macOS 15 را به پایان رساند، اما تیم مدیریت مهندسی نرم‌افزار باگ‌های زیادی را پیدا کرد که در آزمایش‌های داخلی از قلم افتاده بودند، بنابراین یک هفته برای رسیدگی به آن در نظر گرفته شد. مسائل. توسعه از آن زمان از سر گرفته شده است، اما گفته می شود که اپل هنوز در حال بحث است که آیا فناوری جدید هوش مصنوعی مولد خود را از طریق ابر، به عنوان یک تجربه روی دستگاه، یا ترکیبی از هر دو به کار ببرد.

انتظار می‌رود اپل نسخه LLM خود از سیری را در WWDC 2024 در طول پیش‌نمایش توسعه‌دهنده iOS 18 خود معرفی کند، اگرچه سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی که روی آن کار می‌کند می‌تواند انحصاری مدل‌های آیفون 16 باشد و بنابراین ممکن است تا زمانی که اپل بعدی خود را معرفی نکند، فاش نشود. نسل گوشی های پرچمدار در سپتامبر 2024.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا