بررسی تخصصی

چراغ‌های هوشمند WiZ اکنون از طریق Matter Update با Apple Home سازگار است

شرکت روشنایی هوشمند WiZ پشتیبانی Matter را برای لامپ‌ها، لامپ‌ها و دوشاخه‌های هوشمند خود ارائه کرده است و آنها را برای اولین بار با Apple Home سازگار کرده است (از طریق HomeKitNews).

لامپ های هوشمند wiz
برنامه جدید WiZ v2 از لوازم جانبی که در اوایل سال 2021 یا بعد از آن تولید شده‌اند پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد محصولات را به استاندارد جدید خانه هوشمند منتقل کنند، پس از آن می‌توان آنها را به هر پلتفرم سازگار با Matter از جمله Apple Home اضافه کرد.

دارندگان محصولات موجود WiZ باید مطمئن شوند که آخرین نسخه برنامه WiZ را از App Store دارند و سیستم عامل محصول آنها به روز است. در برنامه، به Settings -> Integrations -> Matter بروید و سپس مراحل دریافت کدهای Matter جدید را برای دستگاه‌های جداگانه دنبال کنید.

محصولات WiZ که برای پشتیبانی از Matter به‌روزرسانی می‌شوند، با Google Home، Amazon Alexa و Samsung SmartThings از طریق شبکه Wi-Fi نیز کار می‌کنند، به‌جای اتکا به اتصال ابری، همانطور که قبلاً انجام می‌شد.

تاکنون، تنها راه برای کارکردن چراغ‌های WiZ با دستگاه‌های HomeKit، استفاده از میانبرهای سیری یا استفاده غیررسمی از راه‌حلی مانند HomeBridge بود. WiZ متعلق به Signify است که فیلیپس Hue را نیز در اختیار دارد، اما نام تجاری گران‌تر دومی به‌روزرسانی سازگاری Matter را به تعویق انداخت.

Matter یک استاندارد اینترنت اشیا است که برای بهبود قابلیت همکاری دستگاه‌های هوشمند بین برندها طراحی شده است، بنابراین دستگاه‌های HomeKit می‌توانند با سایر دستگاه‌های خانه هوشمند از Google، Amazon و دیگران کار کنند. Matter از طریق Wi-Fi و Thread کار می‌کند، با Wi-Fi به دستگاه‌های خانه هوشمند اجازه می‌دهد با ابر ارتباط برقرار کنند و Thread یک شبکه مش کارآمد و قابل اعتماد در خانه را ارائه می‌دهد.

به روز رسانی: HomeKitNews می‌گوید که به‌نظر می‌رسد این به‌روزرسانی تاکنون فقط برای کاربران آمریکای شمالی باشد، اما ما هنوز تأییدی برای این موضوع نداریم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا