بررسی تخصصی

آمازون هزینه عضویت Prime را تا 43 درصد برای مشتریان در اروپا افزایش می دهد

این شرکت تنها چند روز قبل از نتایج درآمد سه ماهه دوم آمازون اعلام کرده است که آمازون قیمت اشتراک عضویت Prime خود را در سراسر اروپا در ماه سپتامبر تا 43 درصد در سال افزایش می دهد.

آمازون هزینه عضویت Prime را تا 43 درصد برای مشتریان در اروپا افزایش می دهد
آمازون در ایمیلی به مشتریان اعلام کرد که قیمت اشتراک سالانه Prime در بریتانیا از 15 سپتامبر 20 درصد از 79 پوند به 95 پوند افزایش خواهد یافت.

مشتریان در فرانسه با افزایش 43 درصدی از 49 یورو به 69.90 یورو مواجه خواهند شد، در حالی که مشترکین در آلمان با افزایش 30 درصدی از 69 یورو به 89.90 یورو در سال مواجه خواهند شد.

در ایتالیا قیمت از 36 یورو به 49.90 یورو و در اسپانیا از 36 یورو به 49.90 یورو افزایش می یابد که در هر دو کشور 39 درصد افزایش می یابد.

این اولین افزایش قیمت Prime در انگلستان است که سومین بازار بزرگ آمازون پس از ایالات متحده است. آمازون همچنین هزینه ماهانه Prime را در بازارهای اروپایی، 1 پوند یا 1 یورو در ماه افزایش می دهد.

اشتراک آمازون پرایم شامل ارسال “رایگان” یک روزه برای خریدهای انجام شده در آمازون، دسترسی به Prime Video، Prime Music و دیگر پلتفرم ها و خدمات دیجیتال آمازون است.

این حرکت پس از افزایش قیمت مشابه در ایالات متحده در ماه فوریه، زمانی که قیمت Prime به 139 دلار افزایش یافت، از نرخ سالانه 119 دلاری قبلی افزایش یافت.

تغییرات از 15 سپتامبر با پیوستن اعضا یا تمدید بعدی اعمال می شود. آمازون گفت رویترز افزایش قیمت‌ها نتیجه افزایش تورم و هزینه‌های عملیاتی و همچنین تحویل سریع‌تر و پخش محتوای بیشتر در کشورهای تحت تأثیر است.

در ماه آوریل، آمازون اولین ضرر سه ماهه خود را در هفت سال گذشته ثبت کرد. این شرکت به بادهای مخالف از جمله دستمزدهای بالاتر، افزایش هزینه های گاز و از دست دادن سهام خود در Rivian Automotive اشاره کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا