بررسی تخصصی

فروشگاه App ممکن است قانون ضد تراست ژاپن را نقض کند

بر اساس گزارش جدیدی از کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن (FTC) که توسط کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن به اشتراک گذاشته شده است، سیاست های فروشگاه App اپل ممکن است قانون ضد انحصار ژاپن را نقض کند. نیکی. رگولاتورهای ژاپنی معتقد نیستند که “فشار رقابتی” کافی بر اپل و گوگل وجود داشته باشد، زیرا این دو شرکت در سیستم عامل های تلفن همراه دارای دو قطبی هستند و بر بازار اپلیکیشن ها تسلط دارند.

مکمل Sqaure ویژگی عمومی فروشگاه App iOS
تنظیم‌کننده‌های ژاپنی از اپل و گوگل می‌خواهند که به کاربران اجازه دهند روش‌های پرداخت شخص ثالث را برای برنامه‌ها و خدمات انتخاب کنند، نه اینکه آنها را مجبور به استفاده از گزینه‌های خرید داخلی در اپ استور و پلی استور کنند. گوگل از سال 2022 به گزینه های پرداخت شخص ثالث برای برنامه ها اجازه می دهد، همانطور که اپل در تعداد بسیار محدودی از کشورهایی که قوانینی را برای پرداخت های جایگزین تصویب کرده اند.

FTC پیشنهاد کرد که نرخ کمیسیون فروشگاه App بین 15 تا 30 درصد می تواند سوء استفاده از موقعیت چانه زنی غالب باشد. اپل در پاسخ گفت که مدل مبتنی بر کمیسیون بهترین راه برای تشویق توسعه است، در حالی که گوگل گفت که بیشتر توسعه دهندگان نرخ های 15 درصد یا کمتر دریافت می کنند.

این دو شرکت همچنین متهم به دستکاری رتبه‌بندی جستجو برای برتری دادن برنامه‌های خود بر رقبا شدند که آنها آن را رد کردند.

FTC ژاپن خواستار مقررات بیشتر برای سرکوب رفتارهای ضدرقابتی است و گفت که قصد دارد با شورای دولتی در زمینه رقابت دیجیتال در قوانین جدید همکاری کند. ریوتا اینابا، رئیس FTC گفت نیکی این گروه “به هر رفتاری که ناقض قانون ضد انحصار باشد به شدت پاسخ خواهد داد.”

گزارش امروز حاکی از آن است که ژاپن می‌تواند اپل را مجبور به پذیرش گزینه‌های پرداخت شخص ثالث کند، کاری که در حال حاضر در کره جنوبی پس از تصویب قانونی که اپراتورهای فروشگاه اپلیکیشن‌ها را از مجبور کردن توسعه‌دهندگان به استفاده از سیستم‌های صورت‌حساب خود منع می‌کند، انجام داده است. اپل مجوز مشابهی برای برنامه های دوستیابی در هلند دارد و به آنها اجازه می دهد پس از اختلاف با مقامات این کشور برای مصرف کنندگان و بازارها، روش های پرداخت جایگزین را بپذیرند.

در اروپا، اپل در حال آماده شدن برای تطبیق با قانون بازارهای دیجیتال است که به آن نیاز دارد تا برنامه‌ها را با استفاده از بارگذاری جانبی یا فروشگاه‌های برنامه جایگزین در آیفون بارگیری کند، عملکردی که به زودی از iOS 17 انتظار می‌رود.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا