بررسی تخصصی

سناتور از FTC و DOJ درخواست “نظارت دقیق” بر توسعه اپل، گوگل و آمازون در حوزه خودرو کرد.

سناتور ایالات متحده الیزابت وارن این هفته نامه ای نوشت [PDF] به مقامات ضد انحصار در کمیسیون تجارت فدرال و وزارت دادگستری، و از آنها درخواست کردند که “گسترش فناوری بزرگ به صنعت خودرو” را بررسی کنند. وارن به طور خاص گوگل، اپل و آمازون را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این شرکت‌ها خود را به عنوان یک فروشگاه یک‌جا برای خودروسازان، برای جمع‌آوری داده‌ها، ذخیره‌سازی ابری، تجزیه و تحلیل، ناوبری داخل خودرو، دستیارهای صوتی، و خودکار ایجاد می‌کنند. مجموعه رانندگی

نماد چرخ ماشین اپل دارای رنگ زرد است
در نامه ای که توسط واکسوارن می‌گوید که گوگل، اپل و آمازون از قدرت بازار خود در بازارهای اپلیکیشن‌های دیجیتال، سیستم‌عامل‌های موبایل و زیرساخت‌های داده استفاده می‌کنند تا به «بازیگران مسلط در حوزه خودرو» تبدیل شوند، که وارن می‌گوید «پیامدهای نگران‌کننده‌ای برای توسعه‌دهندگان، کارگران دارد. و مصرف کنندگان.”

وارن اعلامیه‌های CarPlay اپل در ژوئن 2022 را برجسته می‌کند، جایی که این شرکت پلتفرم نسل بعدی CarPlay را معرفی کرد که “تجربه خودرو را دوباره اختراع می‌کند” و عمیق‌تر با سخت‌افزار داخل خودرو ادغام می‌شود. او همچنین اشاره می‌کند که گوگل با فورد وارد همکاری شده است که فورد را از سیستم عامل Android Automotive استفاده می‌کند و آمازون در حال توسعه سیستم‌های رانندگی خودران است.

این سناتور ادعا می‌کند که گسترش اپل و گوگل به سمت خودروها، تهدیدی برای گسترش «روش‌های ضدرقابتی در بازار برنامه‌های موبایل» به خودروها است و به این نکته اشاره می‌کند که الزامات خرید درون‌برنامه‌ای و این واقعیت که برنامه‌های CarPlay و Android Auto باید به ترتیب توسط اپل و گوگل تأیید شوند، قبل از وارد شدن به آن‌ها. اجازه ورود به وسایل نقلیه

اجازه ورود Big Tech به صنعت خودرو می تواند “صنعت نوپا” را خفه کند و توسعه دهندگان را از بازار خارج کند.

برای این توسعه دهندگان، اجازه دادن به گوگل و اپل برای در دست گرفتن کنترل سیستم عامل خودرو می تواند به معنای پایان دادن به توانایی آنها برای رقابت خارج از پلتفرم های محدود کننده گوگل و اپل باشد. کاربردهای خودرو پتانسیل قابل توجهی برای ارائه اطلاعات به رانندگان و مسافران، افزایش ایمنی و ارائه سرگرمی دارند. اما اجازه دادن به شرکت‌های فناوری بزرگ برای تثبیت کنترل انحصاری خود بر شرایط رقابت برنامه‌های خودکار، می‌تواند صنعت نوپا را خفه کند.

وارن از FTC و DOJ می‌خواهد تا از اختیارات خود برای رسیدگی به نگرانی‌ها در هنگام ظهور و «جلوگیری از تجاوز بیشتر شرکت‌های فناوری بزرگ» استفاده کنند. او می‌گوید بدون «نظارت فعال و دقیق»، گوگل، اپل و آمازون «روش‌های ضدرقابتی، ضد مصرف‌کننده و ضد کارگری خود را به بخش خودرو خواهند آورد».

سیستم CarPlay اپل از سال 2014 در وسایل نقلیه وجود داشته است و همه جا حاضر شده است و اکثر سازندگان بزرگ خودرو از این ویژگی در خودروهای مدرن پشتیبانی می کنند. اپل همچنین در حال تلاش برای توسعه بیشتر خودروها با یک وسیله نقلیه کاملاً خودمختار است، پروژه ای که سال هاست در حال توسعه است. شایعات کنونی حاکی از آن است که نوعی وسیله نقلیه با برند اپل ممکن است در سال 2025 معرفی شود.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا