بررسی تخصصی

صفحه کلید معیوب پروانه ای مک بوک برای اپل 50 میلیون دلار هزینه در پی داشت.

اپل 50 میلیون دلار برای رسیدگی به دعوای دسته جمعی در سال 2018 در مورد صفحه کلیدهای پروانه ای معیوب که بین سال های 2015 تا 2019 در دستگاه های مک بوک استفاده می شد، پرداخت خواهد کرد. رویترز. مشتریان در کالیفرنیا، فلوریدا، ایلینوی، میشیگان، نیوجرسی، نیویورک و واشنگتن ادعا کردند که اپل از مکانیسم معیوب پروانه اطلاع داشته و در حالی که همچنان به فروش کامپیوترهای دارای صفحه کلید ادامه می‌دهد، آن را پنهان کرده است.

صفحه کلید پروانه ای مک بوک پرو
مدل‌های مک‌بوک پرو، مک‌بوک ایر و مک‌بوک از صفحه‌کلید پروانه‌ای در سال‌های 2015 و 2016 استفاده کردند و اپل از نازکی صفحه‌کلید و احساس و ثبات کلیدی برتر استفاده کرد. مدت زیادی پس از شروع عرضه کیبوردها، مشتریان متوجه شدند که مستعد شکست هستند.

هزاران مشتری در هنگام ورود گرد و غبار و سایر ذرات به مکانیسم پروانه با مشکلاتی در مورد تکرار، چسبیدن و در غیر این صورت از کار افتادن کلیدها مواجه شدند که منجر به بحث و جدل بزرگ در مورد فناوری پروانه شد.

اپل در نهایت در ژوئن 2018 برنامه تعمیر کیبورد را راه‌اندازی کرد، اما این برنامه فقط مدل‌های مک‌بوک، مک‌بوک پرو و ​​مک‌بوک ایر را به مدت چهار سال تحت پوشش قرار داد و اپل فقط صفحه‌کلید پروانه‌ای را با صفحه‌کلید پروانه‌ای دیگری جایگزین کرد، بنابراین برخی از مشتریان با خرابی‌های مکرر مواجه شدند. دیگر پوشش داده نمی شود در این دادخواست ادعا شده بود که برنامه تعمیر اپل کافی نبود.

پروانه قیچی


اپل سعی کرد مکانیسم پروانه را تکرار کند تا دوام بیشتری داشته باشد و سه نسل از صفحه کلید پروانه ای وجود داشت، اما همه آنها با مشکلاتی روبرو شدند. اپل در نهایت شروع به جایگزینی کیبوردهای پروانه ای با کیبوردهای سوئیچ قیچی کرد و آخرین صفحه کلید پروانه ای را در سال 2020 حذف کرد و اکنون تمام مدل های مک موجود از مکانیسم سوئیچ قیچی مطمئن تر استفاده می کنند که قبل از کلیدهای پروانه ای وجود دارد.

این دعوی فقط شامل مشتریان در ایالت های فوق می شود و وکلا انتظار دارند حداکثر پرداخت 395 دلار برای مشتریانی که چندین صفحه کلید را جایگزین کرده اند، 125 دلار برای افرادی که یک صفحه کلید را جایگزین کرده اند و 50 دلار برای افرادی که کلاه کلید را جایگزین کرده اند، پرداخت شود. توافق اولیه است و باید توسط قاضی ناظر پرونده تأیید شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا