بررسی تخصصی

هک Apple CarPlay تسلا برای کار با هر مدل تسلا به روز شد

توسعه دهنده لهستانی Michał Gapiński نسخه جدید و بهبود یافته “Tesla Android Project” خود را منتشر کرده است که تجربه CarPlay اپل را برای خودروهای تسلا بیش از همیشه به ارمغان می آورد.

هک کارپلی تسلا
به گفته گاپینسکینسخه 2022.25.1 “یکپارچه سازی 100% کاربردی CarPlay را برای هر تسلا” ارائه می دهد و دارای چندین ویژگی جدید و رفع اشکال است.

این پروژه اکنون از پخش ویدیوی DRM پشتیبانی می کند تا برنامه هایی مانند Netflix به طور عادی کار کنند، یک قفل جهت گیری به طوری که برنامه هایی مانند Apple Music به طور خودکار در حالت افقی راه اندازی می شوند و هک اکنون از اندروید 12.1 برای پایداری و عملکرد بهتر استفاده می کند.

راه‌حل CarPlay Gapiński شامل استفاده از Rasberry Pi با مودم LTE و نقطه دسترسی Wi-Fi، اجرای یک سیستم‌افزار سفارشی مبتنی بر Android، و همچنین یک کابل micro-HDMI به HDMI و کابل اترنت است.

مرورگر داخل خودرو برای اتصال به Rasberry Pi و نمایش رابط CarPlay بر روی صفحه نمایش تسلا استفاده می‌شود، جایی که برنامه‌های اپل از جمله Maps و Apple Music همانطور که انتظار می‌رود عمل می‌کنند. این سیستم هنگام رانندگی کار می کند و همچنین می توان آن را با دکمه های رسانه ای روی فرمان تسلا کنترل کرد.

با وجود غلبه CarPlay بر روی بسیاری از خودروهای الکتریکی، تسلا پشتیبانی رسمی ارائه نمی دهد. نکاتی در سال 2020 مبنی بر اینکه تسلا قصد داشت از اپل موزیک پشتیبانی کند هرگز به نتیجه نرسید و ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا به آن پاسخی نداد. درخواست ها در توییتر برای این شرکت که CarPlay را به وسایل نقلیه خود بیاورد، علیرغم اینکه یکی از ویژگی های مورد تقاضا در بین مالکان تسلا است.

در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان 2022، اپل پیش نمایش «نسل بعدی» ‌CarPlay را برای خودروهای سازگار ارائه کرد. تجربه نسل بعدی CarPlay از نمایشگرهای چندگانه در یک وسیله نقلیه پشتیبانی می‌کند، کنترل‌های آب و هوای داخلی را برای تنظیم دمای A/C یا گرما در رابط CarPlay و موارد دیگر ارائه می‌کند.

اپل گفت اولین خودروهایی که از تجربه جدید CarPlay پشتیبانی می‌کنند در اواخر سال 2023 با خودروسازان متعهد از جمله فورد، لینکلن، مرسدس بنز، اینفینیتی، هوندا، آکورا، جگوار، لندرور، آئودی، نیسان، ولوو، پورشه و بیشتر.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا