بررسی تخصصی

تراشه M2 Pro آینده اپل برای MacBook Pro و Mac Mini پیشرفته 3 نانومتری خواهد بود

به گفته نشریه صنعت تایوانی، TSMC تراشه های “M2 Pro” و “M3” آینده اپل را بر اساس فرآیند 3 نانومتری خود تولید خواهد کرد. دیجی تایمز.

تراشه M2 Pro آینده اپل برای MacBook Pro و Mac Mini پیشرفته 3 نانومتری خواهد بود
طبق گزارش ها، اپل ظرفیت TSMC را برای پردازنده های 3 نانومتری M3 و M2 Pro آینده خود رزرو کرده است. دیجی تایمزدر گزارشی بر رقابت بین سازندگان تراشه مانند TSMC و سامسونگ برای ایمن سازی سفارشات تراشه های 3 نانومتری متمرکز شده است. همانطور که انتظار می رفت، این گزارش می گوید TSMC تولید حجمی تراشه های 3 نانومتری را در نیمه دوم سال 2022 آغاز خواهد کرد.

در آخرین خبرنامه خود، بلومبرگمارک گورمن گفت که انتظار دارد از M2 Pro در مک بوک پرو 14 اینچی، مک بوک پرو 16 اینچی و مک مینی سطح بالا استفاده شود. در مورد M3، گورمن انتظار دارد که این تراشه در یک مک بوک ایر 13 اینچی به روز شده، یک مک بوک ایر کاملا جدید 15 اینچی، یک آی مک جدید و احتمالاً یک مک بوک 12 اینچی جدید استفاده شود.

به احتمال زیاد، M2 Max نیز در این سناریو بر اساس فرآیند 3 نانومتری ساخته خواهد شد. این تراشه برای پیکربندی‌های مک‌بوک پرو پیشرفته و برای مک استودیو مناسب است، اگر اپل بخواهد آن رایانه را ظرف یک سال آینده یا بیشتر به‌روزرسانی کند.

در حالی که به طور گسترده انتظار می رفت که M3 3 نانومتری باشد، اما قابل توجه تر است که M2 Pro نیز ممکن است باشد، با توجه به اینکه تراشه استاندارد M2 که در مک بوک ایر جدید و مک بوک پرو 13 اینچی عرضه شد همچنان بر اساس 5 نانومتری TSMC ساخته شده است. روند. هر دو تراشه‌های M1 و M1 Pro فرآیند یکسانی دارند، بنابراین M2 و M2 Pro که بر روی فرآیندهای مختلف ساخته می‌شوند، نشان‌دهنده تغییر مسیر سیلیکون اپل در مک است.

وادیم یوریف، مجری کانال یوتیوب Max Tech، قاطعانه معتقد است که M2 Pro واقعاً 3 نانومتری خواهد بود. در یک سری توییت طی چند هفته گذشته در گذشته، یوریف با دقت فاش کرد که تراشه M1 Ultra در مک استودیو در واقع دو تراشه M1 Max است که به عنوان یک تراشه منفرد به هم متصل می شوند.

اگر گزارش 3 نانومتری دقیق باشد، عملکرد دلتا بین M2 Pro و M2 می‌تواند حتی بیشتر از M1 Pro و M1 باشد. با این حال، تا زمانی که گزارش های اضافی 3 نانومتری بودن تراشه M2 Pro را تایید نکنند، ارزش آن را دارد که انتظارات را کاهش دهیم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا