بررسی تخصصی

اپل استدلال می کند که دستورات فروشگاه App را در Epic v. Apple Appeal حذف می کند

اپل امروز پرونده نهایی خود را در نبرد حقوقی Apple v. Epic که در دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه نهم در حال انجام است، ارائه کرد. هم اپل و هم اپیک گیمز تصمیم گرفتند به حکم اولیه اعتراض کنند زیرا هیچ یک از شرکت ها از نتیجه راضی نبودند.

fortnite apple برجسته شد
نبرد استیناف از ژانویه ادامه دارد، اما با خلاصه درخواست تجدیدنظر متقابل اپل، که پس از خلاصه جلسه افتتاحیه Epic، جلسه افتتاحیه خود اپل، و خلاصه درخواست تجدیدنظر متقابل Epic به پایان می‌رسد.

در طول درخواست تجدیدنظر، اپل ادعا کرده است که Epic Games دادگاه اولیه را به دلیل یک استدلال ناقص و اتهامات “بی سابقه” و “بی اساس” در مورد رفتار ضدرقابتی، نه یک خطای قانونی، از دست داده است. در درخواست تجدیدنظر متقابل امروز، اپل همچنان در برابر حکمی که اپل را ملزم می‌کند تغییراتی در اپ استور ایجاد کند تا به توسعه‌دهندگان امکان استفاده از روش‌های پرداخت خارجی را بدهد، ادامه می‌دهد.

اپل ادعا می کند که این یک “نتیجه بی سابقه” بود که علیرغم این واقعیت که Epic نتوانست صدمات جبران ناپذیری را از قوانین ضد فرمان اپل که مانع از هدایت مشتریان به روش های پرداخت جایگزین شده بود، اثبات کند.

Epic در زیر هیچ مدرکی مبنی بر آسیب دیدگی ناشی از مقررات ضد فرمان ارائه نکرده است و در دادگاه تجدید نظر نیز به هیچ مدرکی اشاره نکرده است. Epic که نتوانست چنین آسیبی را اثبات کند – قبل، در حین یا بعد از دعوی قضایی – هرگز حق شکایت تحت این قانون را نداشت. [California Unfair Competition Law].

اپل در ادامه خاطرنشان می‌کند که Epic Games در واقع دیگر الزامات قانونی «ایستادن» را برآورده نمی‌کند، زیرا توسعه‌دهنده iOS نیست و نمی‌تواند تحت تأثیر دستورالعملی که برای توسعه‌دهندگان iOS اعمال می‌شود، باشد.

زمانی که اپیک گیمز برای اولین بار قوانین اپ استور را با اجرای روش‌های پرداخت جایگزین در فورتنایت نقض کرد، اپل حساب توسعه‌دهنده خود را به حالت تعلیق درآورد و از آن زمان دیگر آن را بازگرداند. اپل اعلام کرده است که برنامه ای برای اجازه بازگشت فورتنایت به اپ استور تا زمانی که اختلافات حقوقی ادامه دارد، ندارد.

اپل پیشنهاد می کند که دستوری که به عنوان بخشی از حکم اولیه صادر شده است، بیش از حد است زیرا در صورتی که نباید برای همه توسعه دهندگان اعمال می شود. Epic تنها شاکی پرونده بود و هیچ دعوای دسته جمعی وجود نداشت. اپل در این دادخواست می نویسد: «این محاکمه تنها شامل Epic بود، بدون ذره ای شواهد در مورد مصرف کنندگان یا دیگر توسعه دهندگان (غیر اشتراکی)، که منافع آنها در دعواهای دسته جمعی جداگانه دنبال شده یا در حال پیگیری است.

پس از گزارش‌های ارائه شده توسط اپل و اپیک گیمز، دادگاه تاریخی را برای رسیدگی به استدلال‌ها تعیین می‌کند. اپل گفته است که انتظار دارد تا تابستان 2023 تصمیم گیری شود، بنابراین هنوز مدتی تا حل و فصل اختلافات حقوقی باقی مانده است.

خلاصه کامل درخواست تجدیدنظر اپل را می توانید در Scribd برای علاقه مندان بخوانید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا