بررسی تخصصی

اپل اکنون سیستم عامل هدست AR/VR را “xrOS” می نامد

اپل تصمیم گرفته است نرم افزاری را که روی هدست AR/VR آتی خود اجرا می شود، “xrOS” نامگذاری کند، این به روز رسانی از “RealityOS” یا “rOS” اصلی است که این شرکت در نظر داشت. بلومبرگ.

مفهوم هدست apple ar 2

رندر ساخته شده توسط Ian Zelbo بر اساس اطلاعات شایعه شده است

این تغییر نام زمانی انجام می شود که اپل آماده شدن برای عرضه این هدست را آغاز کرده است، که انتظار می رود در برخی از مواقع در سال 2023 عرضه شود. این هدست دارای سیستم عامل خاص خود است، دقیقاً مانند Apple TV و Apple Watch، و دارای یک سیستم عامل اختصاصی خواهد بود. اپ استور.

“XR” به معنای واقعیت توسعه یافته است که هم به واقعیت افزوده و هم به واقعیت مجازی مربوط می شود. شایعات حاکی از آن است که هدستی که اپل روی آن کار می کند، مانند هولولنز مایکروسافت «واقعیت ترکیبی» خواهد بود و از قابلیت های واقعیت افزوده و مجازی پشتیبانی می کند. واقعیت افزوده آنچه را که کاربر در دنیای واقعی می بیند تقویت می کند، در حالی که واقعیت مجازی یک تجربه کاملا دیجیتالی است.

همانطور که قبلاً شایعه شده بود، این هدست دارای نسخه های جدیدی از برنامه های موجود مانند Maps و Messages خواهد بود که برای تجربه AR/VR دوباره طراحی شده اند. اپل همچنین در حال ایجاد یک کیت توسعه نرم افزار است تا بتوان برنامه های شخص ثالث را برای این هدست ایجاد کرد.

اپل در داخل از سیستم عامل هدست به عنوان “rOS” در طول فرآیند توسعه یاد کرد، اما بلومبرگ نشان می دهد که xrOS یک نام کمتر عمومی است که به هدست اجازه می دهد بیشتر متمایز شود.

علاوه بر تایید تغییر نام با منابع ناشناس اپل، بلومبرگ همچنین کشف کرد که یک شرکت پوسته به نام Deep Dive LLC نام xrOS را در چندین کشور ثبت کرده است و اپل احتمالاً پشت این پرونده‌ها قرار دارد. اپل اغلب از شرکت های پوسته استفاده می کند تا سعی کند به طور مخفیانه علائم تجاری محصولات آینده را ثبت کند.

هنوز هیچ نشانه محکمی از زمان معرفی این هدست وجود ندارد، اما انتظار می رود که در نیمه اول سال، شاید در WWDC یا حتی زودتر از آن رونمایی شود تا به توسعه دهندگان زمان داده شود تا برنامه هایی برای دستگاه ایجاد کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا