بررسی تخصصی

Apple Vision Pro از تایپ مجازی، پیمایش از طریق ژست‌های دست و حرکات چشم پشتیبانی می‌کند.

شایعات در مورد هدست ویژن پرو اپل سال‌هاست که به گوش می‌رسد، اما چیزی که هرگز کاملاً مشخص نبود نحوه کنترل آن بود. برخی از شایعات اولیه در مورد دستگاه های کنترلی وجود داشت که در نهایت با توجه به نشت اطلاعات بیشتر بر روی کنترل ژست ها محو شدند و همانطور که مشخص شد، اپل این راهی را طی کرد.

Apple Vision Pro از تایپ مجازی، پیمایش از طریق ژست‌های دست و حرکات چشم پشتیبانی می‌کند.
Apple Vision Pro از حرکات دست، حرکات چشم و دستورات گفتاری برای ناوبری استفاده می کند. برای مثال می‌توانید با نگاه کردن به آن چیزی را روی صفحه‌نمایش انتخاب کنید و سپس با ضربه زدن روی انگشتان خود آن را انتخاب کنید. پیمایش با یک تلنگر سریع انجام می شود و تنها به حرکات کوچکی نیاز است. می‌توانید به دکمه میکروفون در قسمت جستجو نگاه کنید و سپس شروع به صحبت کنید تا متن را دیکته کنید، و از دستورات صوتی Siri می‌توان برای باز و بسته کردن برنامه‌ها، پخش آهنگ‌ها و موارد دیگر استفاده کرد.

بازبینان گفته اند که تجربه ناوبری Vision Pro برای عادت کردن به زمان نیاز دارد، بنابراین یک دوره تنظیم وجود خواهد داشت. اکثر هدست‌های دیگر موجود در بازار از نوعی مکانیسم کنترل دستی استفاده می‌کنند، بنابراین سیستم کنترل مبتنی بر اشاره تقریباً برای همه ناآشنا خواهد بود.

تایپ کردن را می توان با یک صفحه کلید متصل آیفون یا بلوتوث انجام داد، اما یک صفحه کلید مجازی نیز برای تایپ وجود دارد و می توان از دیکته به عنوان جایگزین نیز استفاده کرد.

عادت کردن به رابط کاربری برای بسیاری آسان نخواهد بود، اما از جنبه مثبت، چیدمان و ناوبری برنامه بلافاصله برای کسانی که از آیفون یا آی پد استفاده کرده اند قابل تشخیص خواهد بود. برنامه ها در یک “نمای اصلی” که شبیه به صفحه اصلی است مرتب شده اند، بنابراین همه چیز ناآشنا نخواهد بود.

داستان های محبوب

شرکت الکترونیک برزیلی اختلافات طولانی مدت علامت تجاری آیفون را احیا کرد

اپل درگیر یک مناقشه طولانی مدت در مورد علامت تجاری آیفون در برزیل بوده است که امروز توسط IGB Electronica، یک شرکت برزیلی لوازم الکترونیکی مصرفی که در ابتدا نام “iPhone” را در سال 2000 ثبت کرد، احیا شد. تلاش برای دریافت حقوق انحصاری علامت تجاری “iPhone”، اما در نهایت از دست رفت و اکنون پرونده به …

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا