بررسی تخصصی

اپل بتای برنامه نویس را برای دانلود و نصب رایگان می کند

نسخه‌های بتای توسعه‌دهنده اپل از لحاظ تاریخی محدود به توسعه‌دهندگانی بوده است که دارای حساب پرداختی با هزینه 99 دلار در سال هستند، اما با راه‌اندازی جدیدترین نسخه‌های بتا، این وضعیت در حال تغییر است.

بنر توسعه دهنده اپل
همه اکنون می توانند در نسخه رایگان برنامه Apple Developer ثبت نام کنند و به نسخه های بتا دسترسی داشته باشند. تنها چیزی که برای دانلود نسخه بتا لازم است یک اپل آیدی است.

«نسخه‌های بتای OS» اکنون به‌عنوان یک منبع در دسترس حتی برای کسانی که عضو برنامه توسعه‌دهنده اپل نیستند فهرست شده است.

این تغییر به این معنی است که هر کسی که دارای شناسه اپل باشد می‌تواند نسخه‌های بتا iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma را بدون منتظر ماندن برای راه‌اندازی نسخه‌های بتای عمومی دانلود و نصب کند.

البته، نصب این نسخه های بتا روی یک دستگاه اصلی ایده خوبی نیست، زیرا ممکن است باگ ها و مشکلات قابل توجهی در نرم افزارهای اولیه وجود داشته باشد. اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه عضویت اپل بیابید.

تصمیم اپل برای رایگان کردن نسخه‌های بتا به دنبال تغییر نصب بتا در iOS 16 است. اپل شروع به نیاز به یک شناسه اپل مرتبط با عضویت توسعه‌دهنده کرد تا از استفاده از پروفایل‌ها و سایر ابزارهای دریافت بتا بدون اینکه یک توسعه‌دهنده ثبت‌شده باشد جلوگیری کند. اپل اکنون می‌تواند همه کسانی را که نسخه بتا توسعه‌دهنده را نصب می‌کنند با پیوند Apple ID پیگیری کند.

داستان های محبوب

شرکت الکترونیک برزیلی اختلافات طولانی مدت علامت تجاری آیفون را احیا کرد

اپل درگیر یک مناقشه طولانی مدت در مورد علامت تجاری آیفون در برزیل بوده است که امروز توسط IGB Electronica، یک شرکت برزیلی لوازم الکترونیکی مصرفی که در ابتدا نام “iPhone” را در سال 2000 ثبت کرد، احیا شد. تلاش برای دریافت حقوق انحصاری علامت تجاری “iPhone”، اما در نهایت از دست رفت و اکنون پرونده به …

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا