بررسی تخصصی

Apple Music در iOS 16 مرتب‌سازی لیست پخش و قابلیت افزودن هنرمندان مورد علاقه را معرفی می‌کند

اگرچه اپل در جریان سخنرانی دیروز خود در WWDC بر روی Apple Music تمرکز نکرد، اما در iOS 16 تغییرات کمی در این برنامه وجود دارد.

قفل پخش کننده صفحه

تغییرات در Apple Music از صفحه قفل جدید iOS 16 شروع می شود، جایی که ویجت Apple Music Now Playing اکنون در پایین صفحه نمایش قرار دارد. این با تمرکز جدید iOS 16 بر کاهش شلوغی صفحه قفل و فشار دادن همه اعلان‌ها به قسمت پایین صفحه مطابقت دارد، جایی که می‌توانید در صورت دریافت بیش از حد، آنها را در طول روز پنهان کنید.

ios 16 apple music lock screens - Apple Music در iOS 16 مرتب‌سازی لیست پخش و قابلیت افزودن هنرمندان مورد علاقه را معرفی می‌کند
برای Apple Music، پخش کننده Lock Screen تمام کنترل های مورد انتظار برای پخش و اتصال AirPods یا هدفون های دیگر را دارد. همچنین می‌توانید کنترل‌ها را به نمای تمام‌صفحه گسترش دهید، که آثار هنری آلبوم آهنگ در حال پخش را بزرگ‌تر می‌کند و به تصویر جدید صفحه قفل آیفون شما تبدیل می‌شود.

این بخشی از ویژگی جدید «فعالیت‌های زنده» iOS 16 است که با هدف کمک به مردم از طریق ویجت‌های برنامه‌های مختلف که مستقیماً روی صفحه قفل قرار می‌گیرند، از اتفاقات در زمان واقعی مطلع شوند. این شامل ردیابی به‌روزرسانی‌های زنده از بازی‌های ورزشی، تمرینات، برنامه‌های اشتراک‌گذاری سواری، سفارش‌های تحویل غذا و موارد دیگر است.

هنرمندان مورد علاقه

اکنون می‌توانید با رفتن به نمایه هنرمندشان در Apple Music و ضربه زدن روی دکمه ستاره جدید در بالای صفحه، هنرمندان را به فهرست «هنرمندان مورد علاقه» خود اضافه کنید. پس از انجام این کار، اپل می گوید که توصیه ها و اعلان های بهتری در مورد نسخه های جدید از آن هنرمند دریافت خواهید کرد.

Feral: Apple Silicon "فرصت های هیجان انگیز" را برای آینده بازی Mac باز می کند
>

apple music fav artist zoom - Apple Music در iOS 16 مرتب‌سازی لیست پخش و قابلیت افزودن هنرمندان مورد علاقه را معرفی می‌کند


Apple Music در ابتدا دارای ویژگی مشابهی بود که در آن می‌توانید هنرمندان را دنبال کنید و به‌روزرسانی‌هایی در مورد موسیقی آنها و گاهی اوقات به‌روزرسانی‌هایی درباره نسخه‌های آینده دریافت می‌کردید. به نظر می‌رسد ویژگی جدید Favorite Artists ساده‌تر و متمرکز بر بهبود اعلان‌های فشاری و توصیه‌های پیرامون هنرمندان مورد علاقه شما است.

مرتب سازی لیست پخش

Apple Music در iOS 16 به شما امکان می‌دهد لیست‌های پخش را بر اساس چند ترتیب مختلف مرتب کنید: ترتیب لیست پخش معمولی، عنوان، هنرمند، آلبوم یا تاریخ انتشار. علاوه بر این، می‌توانید ترتیب صعودی یا نزولی را برای هر یک از این دسته‌ها انتخاب کنید.

apple music ios 16 sorting - Apple Music در iOS 16 مرتب‌سازی لیست پخش و قابلیت افزودن هنرمندان مورد علاقه را معرفی می‌کند


با توجه به اینکه Apple Music هیچ گزینه مرتب سازی خودکار ندارد، این یک افزوده قابل توجه است. هر زمان که آهنگ جدیدی را به لیست پخش اضافه می‌کنید، به انتهای لیست می‌افتد و قدیمی‌ترین آهنگ‌ها در بالا باقی می‌مانند. اگر می خواهید آن را مرتب کنید، باید به صورت دستی آن را به جایی که می خواهید برود بکشید.

با ویژگی جدید، می‌توانید ترتیب سنتی لیست پخش را معکوس کنید تا آهنگ‌های جدید در بالا ظاهر شوند. این ویژگی های مرتب سازی در منوی بیضی در گوشه سمت راست بالای صفحه لیست پخش در iOS 16 یافت می شوند.

تغییرات رابط کاربری

در نهایت، چند تغییر بسیار جزئی در رابط کاربری وجود دارد که می‌توانید در پخش‌کننده تمام صفحه در برنامه Apple Music پیدا کنید. اپل به‌طور نامحسوس رابط کاربری را به‌روزرسانی کرده است تا دارای نوارهای پخش کمی ضخیم‌تر و ولوم صدا، در میان دیگر ترفندهای کوچک باشد.

اپل در سال 2022 موفق به انتشار یک برنامه موسیقی کلاسیک نشد
>

apple music player ios 16 - Apple Music در iOS 16 مرتب‌سازی لیست پخش و قابلیت افزودن هنرمندان مورد علاقه را معرفی می‌کند

Apple Music در iOS 16 (سمت چپ) در مقابل iOS 15.5 (راست)

ما همه آخرین اخبار WWDC را جمع‌بندی کرده‌ایم، از جمله نکات ریز iOS 16 و بهبودهایی که به tvOS 16 می‌آیند. برای خلاصه کامل، ویدیوی ما را ببینید که همه چیزهایی را که اپل در طول سخنرانی WWDC 2022 خود در 13 دقیقه اعلام کرده است، بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا