بررسی تخصصی

آیا اعلامیه محصول بعدی اپل در نهایت می تواند یک هدست واقعیت مجازی یا واقعیت مجازی باشد؟

بر اساس گزارش ها، اپل دیگر انتظار نمی رود که مک های جدید سیلیکونی اپل را در باقی مانده سال جاری معرفی کند. به گفته تیم کوک، مدیر عامل این شرکت، با توجه به اینکه در افق 2022 مک های جدیدی وجود ندارد، خط تولید اپل برای بقیه سال “تعیین” شده است. اکنون همه نگاه ها به سال 2023 است.

اپل محصولات جدید بسیاری را در سال 2022 منتشر کرد، از جمله مک بوک ایر کاملاً بازطراحی شده، آیفون 14 و آیفون 14 پرو، آیپدهای جدید، اپل واچ اولترا و غیره. یکی از محصولاتی که در لیست اعلامیه های 2022 اپل وجود ندارد، هدست AR/VR این شرکت است که مدت ها شایعه شده بود، که چندین سال در حال توسعه بوده است.

توسعه هدست اپل، که ممکن است “Apple Reality Pro” نامیده شود، در سال گذشته افزایش یافته است و سرانجام اپل انتظار می رود پس از تاخیرهای متعدد، سال آینده از این هدست رونمایی کند. به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، یک منبع موثق برای اطلاعات مرتبط با زنجیره تامین، اپل این هدست را چند ماه دیگر طی رویدادی در ژانویه 2023 معرفی خواهد کرد.

سایر منابع موثق همگی نشان داده اند که این هدست در سال آینده معرفی خواهد شد. با این حال، به غیر از گزارش Kuo، هیچ اطلاعات بیشتری در مورد اینکه اپل دقیقا چه زمانی تصمیم به اعلام آن می گیرد، گزارش نشده است. اگر صحت اطلاعات کو ثابت شود، این اولین رویداد اپل در ژانویه پس از یک رویداد ویژه در سال 2010 خواهد بود، جایی که استیو جابز آی پد را معرفی کرد.

این هدست بزرگترین معرفی محصول اپل از زمان اپل واچ اصلی خواهد بود، بنابراین اپل ممکن است تصمیم بگیرد که یک رویداد را به جای اینکه در رویداد دیگری مانند WWDC قرار دهد، به هدست اختصاص دهد.

طی سه سال گذشته، رونمایی از هدست در WWDC همچنان یک احتمال باقی مانده است، زیرا معرفی این هدست احتمالاً شامل فاش شدن واقعیت OS، یک سیستم عامل و پلتفرم کاملاً جدید برای توسعه دهندگان است که بر روی محصولات آینده AR/VR اپل اجرا خواهد شد.

آخرین رویداد اپل در سال 2022 در سپتامبر برای آیفون 14، ایرپاد پرو جدید و مجموعه جدیدی از مدل های اپل واچ بود. بلومبرگمارک گورمن ماه گذشته گزارش داد که اپل برنامه های خود را برای برگزاری رویداد دیگری در پاییز امسال که به مدل های جدید آی پد و مک اختصاص داده شده بود، لغو کرده است. در خبرنامه اخیر Power On، گورمن گفت که اپل امسال رویداد دیگری را برای صرفه جویی در انرژی بازاریابی برای اولین هدست Reality Pro در سال آینده برگزار کرد.

زمانی که این هدست معرفی شود، می تواند یکی از گران ترین محصولات اپل باشد. انتظار می رود این هدست یک محصول خاص برای توسعه دهندگان و حرفه ای های سطح بالا باشد، با برچسب قیمتی در حدود 3000 دلار. اپل در حال حاضر روی مدل ارزان‌تری از این هدست کار می‌کند که در اواخر این دهه با یک عینک واقعیت افزوده همراه خواهد شد.

آیا فکر می کنید هدست AR/VR اپل معرفی محصول بعدی اپل است؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا