بررسی تخصصی

محبوبیت اپل با Gen Z چالش هایی را برای اندروید به همراه دارد

آمریکایی‌های جوان‌تر اپل را به شرکت‌های رقیب ترجیح می‌دهند و این امر باعث تغییر نسل‌ها به سمت دستگاه‌های اپل و فشار اجتماعی می‌شود. فایننشال تایمز گزارش ها.

aapl logo banner - محبوبیت اپل با Gen Z چالش هایی را برای اندروید به همراه دارد
طبق این گزارش، مصرف‌کنندگان جوان‌تر نگران طرد شدن از نظر اجتماعی به دلیل نداشتن آیفون هستند – پدیده‌ای که جوانان را به سمت خرید محصولات و خدمات دیگر اپل سوق می‌دهد و منجر به رشد سهم بازار در دسته‌های مختلف محصولات می‌شود.

متولدین پس از سال 1996 که به نام ژن Z نیز شناخته می شوند، 34 درصد از کل دارندگان آیفون در ایالات متحده را تشکیل می دهند، در حالی که این رقم برای سامسونگ تنها 10 درصد است. برای نسل های قدیمی تر، شکاف نسبتاً یکنواختی بین کاربران آیفون و اندروید وجود دارد. پیامدهای این تغییر به سمت دستگاه‌های اپل در میان جوانان فراتر از آیفون‌ها است، به طوری که احتمال خرید ایرپاد، اپل واچ و مک برای این کاربران بسیار بیشتر است.

طبق تحقیقات Canalys، به ازای هر 100 آیفونی که اپل در سرتاسر جهان می‌فروشد، 26 آی‌پد، 17 اپل واچ و 35 جفت ایرپاد نیز می‌فروشد. برای سامسونگ، هر 100 فروش گوشی هوشمند منجر به فروش کمتر از 11 تبلت، 6 ساعت هوشمند و 6 جفت هدفون بی سیم می شود. این در حالی است که میانگین قیمت فروش یک آیفون تقریباً سه برابر دستگاه اندرویدی است.

محققانی که به شرکت‌ها در مورد ترجیحات مصرف‌کنندگان Gen Z مشاوره می‌دهند، به این موضوع گفتند فایننشال تایمز این مشتریان در بین هر گروه سنی آنلاین ترین هستند و تا شش ساعت در روز را صرف گوشی های هوشمند خود می کنند. در نتیجه، اکوسیستم اپل تصمیم‌گیری اجتماعی را شکل می‌دهد، با تأکید ویژه بر اهمیت iMessage به عنوان یک سیگنال اجتماعی، که به دلیل پیام‌رسانی و استفاده از چت‌های گروهی از طریق پیام کوتاه ضروری است.

اپل در حال کار بر روی تاچ آیدی زیر نمایشگر، می تواند اولین آیفون تمام صفحه را معرفی کند
>

در اروپا، جایی که iMessage کمتر رایج است و اندروید سهم بازار بیشتری دارد، همین روند به طور مشابه قابل مشاهده است. تحقیقات Canalys نشان می دهد که 83 درصد از کاربران اپل در اروپای غربی زیر 25 سال قصد دارند به استفاده از آیفون ادامه دهند. همانطور که Gen Z بزرگتر می شود، این روند احتمالاً رشد می کند و سهم بازار اپل را بیشتر می کند و جذب مشتریان جدید و نفوذ را برای شرکت های رقیب دشوارتر می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا