بررسی تخصصی

اپل مزایای استفاده از آیفون 14 با eSIM را در سفر به خارج از کشور ترویج می کند

در میان انتقاد برخی از مشتریان در مورد حذف سینی سیم کارت در تمام مدل های آیفون 14 فروخته شده در ایالات متحده، اپل امروز یک سند پشتیبانی جدید منتشر کرد که در آن «گزینه ها و مزایای» مختلف برای استفاده از سیم کارت های الکترونیکی در سفر به خارج از کشور را تشریح کرد.

آیفون 14 آیفون 14 پلاس در دست
اپل می گوید که eSIM از سیم کارت فیزیکی ایمن تر است زیرا نمی توان آن را از آیفونی که گم یا دزدیده شده است جدا کرد. اپل همچنین می‌گوید که سیم‌کارت‌های الکترونیکی نیاز به دریافت، حمل و تعویض سیم‌کارت‌های فیزیکی یا صبر کردن برای رسیدن آنها از طریق پست را از بین می‌برند.

سند پشتیبانی اشاره می‌کند که آیفون XS و جدیدتر می‌توانند هشت یا چند سیم‌کارت الکترونیکی را ذخیره کنند، در حالی که آیفون 13 و جدیدتر می‌توانند همزمان دو سیم‌کارت الکترونیکی فعال داشته باشند.

سند پشتیبانی توضیح می‌دهد: «به‌عنوان مثال، این می‌تواند شامل یک سیم‌کارت الکترونیکی برای خانه شما و یک سیم‌کارت الکترونیکی دیگر برای مکانی باشد که از آن بازدید می‌کنید». “شما می توانید با تغییر انتخاب های خود در تنظیمات، کدام یک از eSIM های ذخیره شده شما فعال هستند را تعویض کنید.”

سند پشتیبانی شامل اطلاعاتی برای مشتریانی است که به دنبال پرسه زدن بین‌المللی با شرکت مخابراتی فعلی خود، خرید eSIM از یک شرکت مخابراتی محلی در حین سفر به خارج از کشور، یا خرید یک eSIM داده پیش‌پرداخت از یک ارائه‌دهنده خدمات در سراسر جهان هستند.

اپل می‌گوید مشتریان می‌توانند یک مدل آیفون 14 قفل نشده خریداری شده در ایالات متحده را با بیش از 400 اپراتور که از eSIM در آیفون در 100 بازار در سراسر جهان پشتیبانی می‌کنند، فعال کنند. اپل می افزاید که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات در سراسر جهان برنامه های داده eSIM پیش پرداخت را برای استفاده طولانی مدت در کشورهای سراسر جهان ارائه می دهند.

برخی از افراد در هنگام سفر به خارج از کشور با مدل‌های آیفون 14 فقط eSIM از ایالات متحده، نگرانی خود را در مورد در دسترس بودن eSIM ابراز کرده‌اند.

آستین مان، عکاس مسافرتی، در بررسی دوربین آیفون 14 پرو خود گفت که او “کمی نگران عملی بودن رویکرد eSIM-فقط برای مسافرانی که آیفون های ایالات متحده دارند و اغلب از کشورهای در حال توسعه بازدید می کنند” است و اضافه کرد که او معمولاً یک سیم کارت محلی خریداری می کند. در کشورهایی که به آنجا سفر می کند تا برقراری ارتباط با مردم در داخل کشور راحت تر و ارزان تر باشد. مان گفت که از پرتاب مجموعه سیم کارت های فیزیکی خود بسیار هیجان زده خواهد شد، اما گفت که نمی تواند بفهمد چگونه برای یک خط eSIM در شرق آفریقا ثبت نام کند، جایی که قصد دارد تابستان آینده به آنجا سفر کند.

بعید است که سند پشتیبانی بتواند مشتریان ناامید شده را تسکین دهد، اما به عنوان یک منبع مفید برای استفاده از فناوری eSIM عمل می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا