بررسی تخصصی

اپل نتایج سه ماهه چهارم را گزارش کرد

کوپرتینو، کالیفرنیا 27 اکتبر 2022 اپل امروز نتایج مالی سه ماهه چهارم مالی 2022 خود را اعلام کرد که در 24 سپتامبر 2022 به پایان رسید. این شرکت رکورد درآمد سه ماهه سپتامبر 90.1 میلیارد دلار، 8 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، و سود سه ماهه به ازای هر سهم کاهش یافته 1.29 دلار را به ثبت رساند که نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش یافته است. سال درآمد سالانه 394.3 میلیارد دلار بود که 8 درصد در سال نسبت به سال رشد داشت و سود سالانه هر سهم کاهش یافته 6.11 دلار بود که 9 درصد سال به سال افزایش داشت.

تیم کوک، مدیر عامل اپل گفت: «نتایج این سه ماهه نشان دهنده تعهد اپل به مشتریان خود، به دنبال نوآوری و ترک جهان بهتر از آنچه بودیم، است. “در حالی که با قدرتمندترین ترکیب تاریخ خود وارد فصل تعطیلات می شویم، در هر اقدامی که انجام می دهیم و هر تصمیمی که می گیریم با ارزش های خود پیشرو هستیم. ما عمیقاً متعهد به حفاظت از محیط زیست، حفظ حریم خصوصی کاربران، تقویت دسترسی، و ایجاد محصولات و خدماتی هستیم که می تواند پتانسیل خلاقیت کامل بشریت را باز کند.»

لوکا ماستری، مدیر مالی اپل گفت: «نتایج رکورد ما در سه ماهه سپتامبر همچنان توانایی ما را برای اجرای مؤثر علیرغم یک پس‌زمینه چالش‌برانگیز و پرنوسان اقتصاد کلان نشان می‌دهد.» ما به سرمایه گذاری در برنامه های رشد بلندمدت خود ادامه دادیم، بیش از 24 میلیارد دلار جریان نقدی عملیاتی ایجاد کردیم و در طول سه ماهه بیش از 29 میلیارد دلار به سهامداران خود بازگرداندیم. قدرت اکوسیستم ما، وفاداری بی‌نظیر مشتری، و رکورد فروش، پایگاه فعال دستگاه‌های نصب شده ما را به بالاترین حد خود رساند. این سه ماهه یک سال رکوردشکنی دیگر برای اپل بود، با رشد درآمد بیش از 28 میلیارد دلار و جریان نقدی عملیاتی 18 میلیارد دلار نسبت به سال گذشته.

watchOS 9 فراتر از FaceTime Audio تماس VoIP با Apple Watch را گسترش می‌دهد
>

هیئت مدیره اپل سود نقدی 0.23 دلاری به ازای هر سهم از سهام عادی این شرکت را اعلام کرده است. سود سهام در تاریخ 10 نوامبر 2022 به سهامداران سابقه دار از پایان معاملات در 7 نوامبر 2022 قابل پرداخت است.

اپل پخش زنده کنفرانس نتایج مالی سه ماهه چهارم 2022 خود را از ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت محلی در 27 اکتبر 2022 در apple.com/investor/earnings-call ارائه خواهد کرد. این پخش اینترنتی تقریباً دو هفته پس از آن برای پخش مجدد در دسترس خواهد بود.
اپل به صورت دوره ای اطلاعاتی را برای سرمایه گذاران در وب سایت شرکتی خود، apple.com، و وب سایت روابط سرمایه گذار خود، investor.apple.com ارائه می دهد. این شامل بیانیه های مطبوعاتی و سایر اطلاعات در مورد عملکرد مالی، گزارش های ارسال شده یا ارائه شده به SEC، اطلاعات مربوط به حاکمیت شرکتی، و جزئیات مربوط به مجمع سالانه سهامداران است.
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا