بررسی تخصصی

اپل از سامسونگ خواسته است که از روش تولید پیشرفته‌تر برای نمایشگرهای آیفون 14 پرو استفاده کند.

برای ایجاد صفحه نمایش آیفون 14 پرو با بریدگی قرصی در بالا، اپل از سامسونگ، تامین کننده پیشرو صفحه نمایش این شرکت، درخواست کرد که از روش تولید پیشرفته تری استفاده کند که از صفحه نمایش اطراف در برابر آسیب احتمالی و کاهش کیفیت تصویر محافظت کند. به گزارش جدید توسط الک.


آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس اولین آیفون‌هایی هستند که بر خلاف سایر آیفون‌ها که دارای یک بریدگی به سمت پایین از قاب بالایی هستند، دارای یک بریدگی مستقیم در داخل نمایشگر هستند. در این گزارش آمده است که اپل از سامسونگ خواسته است که از تجهیزات جوهرافشان اضافی در هنگام تولید نمایشگرهای رده بالای آیفون خود برای ایجاد بریدگی و حفظ پنل OLED اطراف استفاده کند.

برای ایجاد بریدگی قرص‌شکل در نمایشگر، سامسونگ باید سوراخ قرص‌شکل را مستقیماً در پنل OLED ایجاد کند، اما انجام این کار به این معنی است که این احتمال وجود دارد که پیکسل‌ها و پانل‌های اطراف آسیب ببینند و در این صورت در معرض رطوبت و رطوبت قرار بگیرند. اکسیژن. برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض احتمالی رطوبت و اکسیژن، این گزارش می گوید که سامسونگ سدی ساخته است که بریدگی قرص شکل را از پیکسل های اطراف جدا می کند. از یک نسخه ترجمه ماشینی از گزارش:

این به دلیل اولین حفره نمایشگر اعمال شده در سری آیفون 14 پرو است. برای ایجاد سوراخ برای لنز دوربین جلو و غیره، در بالای صفحه نمایش OLED، باید یک سوراخ در مرحله بعد (فرایند ماژول) ایجاد شود. اگر محفظه لایه نازک آسیب ببیند، OLED در معرض رطوبت و اکسیژن قرار می گیرد و طول عمر محصول به شدت کاهش می یابد.

به همین دلیل، سامسونگ دیسپلی از تجهیزات جوهرافشان برای ساختن سدی استفاده کرده است که پس از ساختن کپسوله فیلم نازک و الکترودهای لمسی در سری OLED آیفون 14 پرو، حفره را از بقیه قسمت جدا می کند و برای صاف کردن نواحی با ارتفاعات ناهموار. . سامسونگ دیسپلی توانست این فرآیند را با استفاده از لیزر به جای تجهیزات جوهرافشان انجام دهد، اما گفته می شود اپل روش جوهر افشان را ترجیح داده است.

سامسونگ تجربه زیادی در تولید نمایشگرها از جمله نمایشگرهایی با بریدگی دارد. خط تلفن های هوشمند خود این شرکت دارای بریدگی های تک سوراخ است که دوربین جلو را در خود جای می دهد. با این حال، با آیفون 14 پرو، این گزارش حاکی از آن است که اپل در تولید نمایشگرهای آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس دقت بیشتری به خرج داده تا اطمینان حاصل کند که بریدگی با پیکسل های اطراف تداخل نداشته و کیفیت تصویر را کاهش نمی دهد.

فراموش کرده اید که آیفون 14 پرو را پیش خرید کنید؟ وانت فروشگاه اپل امروز در مکان‌های انتخابی موجود است
>

الک ال‌جی دیسپلی، دیگر تامین‌کننده نمایشگر اپل نیز از همین روش برای دسته‌ای از نمایشگرهای آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس استفاده کرده است. آیفون 14 و آیفون 14 پلاس دارای بریدگی نمایشگر مشابه آیفون‌های قبلی هستند، اما مدل‌های پایین‌رده سری آیفون‌های سال آینده دارای همان بریدگی قرص‌شکل برای Dynamic Island مانند آیفون 14 پرو هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا