بررسی تخصصی

Apple Seeds اولین نسخه بتا عمومی iOS 16 و iPadOS 16 است

اپل امروز اولین نسخه‌های بتای iOS 16 و iPadOS 16 را برای آزمایش‌کنندگان بتا عمومی عرضه کرد و برای اولین بار از زمان کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان، فرآیند آزمایش بتای iOS 16 را برای عموم مردم باز کرد. توسعه دهندگان قبلاً سه نسخه بتا داشته اند و اولین نسخه بتا عمومی مصادف با سومین نسخه بتا است.

ویژگی صفحه قفل ios 16 2
آزمایش‌کنندگان عمومی بتا که برای برنامه آزمایش بتا اپل ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند پس از نصب گواهینامه مناسب از وب‌سایت Public Beta، به‌روزرسانی‌های iOS و iPadOS 15 را از طریق هوا دانلود کنند.

iOS 16 یک صفحه قفل بازبینی شده با والپیپرهای قابل تنظیم، زمان و ویجت‌ها را ارائه می‌کند، به‌علاوه اعلان‌ها به‌روزرسانی شده‌اند تا از پایین صفحه نمایش به نمایش درآیند. صفحه‌های قفل چندگانه پشتیبانی می‌شوند و می‌توانند با حالت‌های فوکوس مرتبط شوند.

برنامه پیام‌ها از ویرایش و حذف پیام‌ها و همچنین علامت‌گذاری پیام‌های خوانده نشده پشتیبانی می‌کند. SharePlay دیگر محدود به FaceTime نیست، بنابراین می توان از پیام ها برای ارتباط بین افرادی که محتوا را با یکدیگر به اشتراک می گذارند استفاده کرد. تماس‌های FaceTime را می‌توان از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارسال کرد و اپلیکیشن Health یک ویژگی دارویی جدید برای ردیابی ویتامین‌ها و داروهایی که مصرف می‌کنید به دست می‌آورد.

اپل در حال جایگزینی گذرواژه‌ها با Passkeys است و سافاری اکنون از Shared Tab Groups برای همکاری پشتیبانی می‌کند. در برنامه Mail، می‌توانید ایمیل‌ها را برنامه‌ریزی کنید، ارسال را لغو کنید و یادآوری‌های بعدی را دریافت کنید، و برنامه Maps از مسیریابی چند مرحله‌ای پشتیبانی می‌کند.

iCloud Shared Photo Library روشی راحت برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها با اعضای خانواده ارائه می‌دهد و Apple Pay Later به کاربران اجازه می‌دهد تا برای خریدهای Apple Pay به اقساط بدون هزینه پرداخت کنند. برای iPad، ‌iPadOS 16 یک برنامه آب‌وهوا و یک سیستم چند وظیفه‌ای جدید به نام Stage Manager را ارائه می‌کند، اما این فقط برای iPad‌هایی با تراشه‌های سیلیکونی اپل است.

تعداد زیادی ویژگی در iOS 16 و iPadOS 16 وجود دارد که خلاصه کامل آن در خلاصه‌های اختصاصی ما موجود است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا