بررسی تخصصی

اپل بتای جدید iOS 16.1 و iPadOS 16.1 را برای توسعه دهندگان عرضه می کند

اپل امروز چهارمین نسخه بتای iOS 16.1 را برای اهداف آزمایشی در اختیار توسعه دهندگان قرار داد، که بتا یک هفته پس از انتشار سومین نسخه بتا iOS 16.1 ارائه می شود. نسخه بتای iOS 16.1 نیز به پنجمین بتای iPadOS 16.1 ملحق شده است، که در برنامه زمانی کمی متفاوت است زیرا اپل آزمایش آن را قبل از عرضه iOS 16 آغاز کرده است.

اپل بتای جدید iOS 16.1 و iPadOS 16.1 را برای توسعه دهندگان عرضه می کند
توسعه‌دهندگان ثبت‌شده می‌توانند نمایه‌های iOS 16 و iPadOS 16 را از مرکز توسعه‌دهنده اپل دانلود کنند و پس از نصب، نسخه‌های بتا از طریق هوا در دسترس خواهند بود.

iOS 16.1 پشتیبانی از Live Activities را معرفی می‌کند، ویژگی اعلان‌های تعاملی که به شما امکان می‌دهد از روی صفحه قفل و در iPhone 14 Pro، جزیره پویا، به‌طور هم‌زمان اتفاقات را زیر نظر داشته باشید.

در حال حاضر نمی‌توان از Live Activities استفاده کرد، زیرا توسعه‌دهندگان هنوز باید برنامه‌های خود را برای اضافه کردن پشتیبانی به‌روزرسانی کنند، اما با راه‌اندازی iOS 16.1 در دسترس خواهد بود. توسعه دهندگان برای شروع آماده سازی برنامه های خود به یک API ActivityKit دسترسی دارند.

این به‌روزرسانی همچنین یک ویژگی جدید شارژ انرژی پاک را در ایالات متحده معرفی می‌کند که برای شارژ انتخابی زمانی که الکتریسیته انتشار کربن کمتری در دسترس است، طراحی شده است، به علاوه پایه‌ای را برای Matter، یک استاندارد خانه هوشمند جدید که اپل قصد دارد از پاییز امسال پشتیبانی کند، ایجاد می‌کند.

موضوع امکان همکاری بین دستگاه های هوشمند شرکت های مختلف را فراهم می کند و اپل، گوگل، سامسونگ، آمازون و دیگران در حال کار بر روی پشتیبانی هستند.

در iPad، iPadOS 16 ویژگی Stage Manager را به مدل‌های iPad Pro 2018 و 2020 گسترش می‌دهد و دیگر محدود به M1 ‌iPad Pro و M1 iPad Air نیست. نسخه بتا عملکرد نمایش خارجی Stage Manager را حذف می کند و این ویژگی در نسخه بتا بعدی باز خواهد گشت. پشتیبانی از نمایشگر خارجی به مدل‌های iPad M1 محدود می‌شود، اگرچه مدل‌های قدیمی‌تر iPad Pro اکنون می‌توانند از Stage Manager استفاده کنند.

در طول نسخه بتا، اپل طراحی نماد نوار وضعیت باتری را تغییر داد و یک نشانه بصری از میزان شارژ اضافه کرد. همچنین فونت باتری را تغییر داد، نشانگر شارژ Lock Screen را به روز کرد و اشکال کپی و پیست را برطرف کرد.

سایر ویژگی‌های جدید در به‌روزرسانی شامل برنامه کیف پول قابل حذف، تغییرات در رابط سفارشی‌سازی Lock Screen و موارد دیگر است که جزئیات آن در راهنمای ویژگی‌های iOS 16.1 ما موجود است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا