بررسی تخصصی

Apple Seeds هشتمین نسخه بتا عمومی macOS 13 Ventura

اپل امروز هشتمین نسخه بتای macOS Ventura را در گروه آزمایش بتا عمومی خود قرار داد و به غیر توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا سیستم عامل جدید macOS Ventura را قبل از انتشار آن آزمایش کنند. هشتمین نسخه بتا پس از هفتمین نسخه بتا عمومی منتشر می شود و با دهمین بتای توسعه دهنده که اوایل این هفته منتشر شد مطابقت دارد.

ساعت آب و هوا macos Ventura
آزمایش‌کنندگان عمومی بتا می‌توانند پس از نصب نمایه مناسب از وب‌سایت نرم‌افزار بتا اپل، به‌روزرسانی macOS 13 Ventura را از بخش به‌روزرسانی نرم‌افزار در برنامه تنظیمات برگزیده سیستم دانلود کنند.

macOS Ventura‌ Stage Manager را معرفی می‌کند، گزینه‌ای چندوظیفه‌ای جدید برای تمرکز بر روی یک کار در حالی که برنامه‌های دیگر منتظر هستند. ‌مدیر مرحله‌ای برنامه اصلی شما را در جلو و مرکز قرار می‌دهد و سایر برنامه‌های شما را برای دسترسی سریع در کنار هم قرار می‌دهد.

دوربین تداومی به شما امکان می دهد از آیفون خود به عنوان وب کم برای مک خود استفاده کنید و کیفیت دوربین بسیار بهتری نسبت به دوربین مک داخلی ارائه می دهد. اپل در حال ساخت پایه‌های ویژه برای نگه‌داشتن آیفون با مک است و ویژگی‌های منظمی مانند Desk View وجود دارد که از لنز Ultra Wide استفاده می‌کند.

Handoff اکنون با FaceTime کار می‌کند، بنابراین می‌توانید به تماس‌ها در Mac پاسخ دهید و سپس آنها را به دستگاه دیگری منتقل کنید، و Messages در حال لغو، ویرایش و علامت‌گذاری به‌عنوان ویژگی‌های خوانده نشده است. اکنون SharePlay علاوه بر FaceTime در Messages نیز کار می‌کند و برنامه Mail نیز بازنگری شده است. جستجو مرتبط‌تر است، ایمیل‌ها را می‌توان برنامه‌ریزی کرد، و حتی گزینه‌ای برای لغو یک ایمیل تا ۱۰ ثانیه پس از ارسال آن وجود دارد.

اپل اپلیکیشن‌های Weather و Clock را به Mac آورد، تنظیمات سیستم را دوباره طراحی کرد و نام آن را به تنظیمات سیستم تغییر داد، و پشتیبانی از گروه‌های برگه اشتراکی را اضافه کرد. در iOS 16 و macOS Ventura، گذرواژه‌ها با رمزهای عبور امن‌تر جایگزین می‌شوند و به‌روزرسانی‌هایی برای Spotlight، Visual Lookup، Live Text و موارد دیگر وجود دارد.

تعداد زیادی ویژگی دیگر در macOS Ventura‌ وجود دارد، و ما خلاصه‌ای کامل را در خلاصه‌ای اختصاصی macOS Ventura در دسترس داریم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا