بررسی تخصصی

مدیر عامل شرکت Epic Games، تیم سویینی از اپل به دلیل افزایش قیمت اپ استور انتقاد کرد

اپل امروز شروع به اعمال افزایش قیمت App Store در تمام مناطق و کشورهایی است که از یورو استفاده می‌کنند، که این افزایش به دلیل ضعف یورو در برابر دلار آمریکا است. تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز، که شرکتش در حال حاضر درگیر یک نبرد حقوقی با اپل است، درباره به‌روزرسانی قیمت صحبت کرد و گفت اپل هیچ توجیهی برای آن ندارد.

ویژگی عمومی فروشگاه برنامه iOS مشکی
سوئینی در بیانیه‌ای اپل را به صاحبخانه‌ای تشبیه کرد که مستاجرانی دارند که جایی برای رفتن ندارند، زیرا هیچ اپ استور جایگزینی برای استفاده توسعه‌دهندگان وجود ندارد.

تصور کنید اگر یک صاحبخانه به مستاجر کسب و کار کوچک خود بگوید که باید قیمت های خود را بدون هیچ اظهار نظری در مورد این موضوع یا هر جای دیگری برای رفتن افزایش دهند. این همان کاری است که اپل با توسعه دهندگان انجام می دهد، بدون اینکه دلیل دیگری جز کاهش سود اپل باشد. آنها به طور یکجانبه افزایش قیمت را به توسعه دهندگان در چندین کشور بدون هیچ توجیهی تحمیل می کنند. توسعه دهندگان چاره ای جز رعایت کردن ندارند زیرا اپ استور تنها راهی است که می توانند به بیش از یک میلیارد کاربر iOS دسترسی پیدا کنند.

اپل برای اولین بار ماه گذشته افزایش قیمت را اعلام کرد و توسعه دهندگان را حدود سه هفته اعلام کرد. قیمت‌گذاری اپ استور به صورت پلکانی کار می‌کند و کاری که اپل انجام می‌دهد افزایش هزینه تمام سطوح از پیش تعیین‌شده است. برای مثال حداقل ردیف 0.99 یورو به 1.19 یورو افزایش یافته است، در حالی که حداکثر ردیف از 999 یورو به 1199 یورو افزایش یافته است. سطوح قیمت کامل در وب سایت اپل ذکر شده است.

همراه با کشورهایی که از یورو استفاده می کنند، اپل در شیلی، مصر، ژاپن، مالزی، پاکستان، لهستان، کره جنوبی، سوئد و ویتنام نیز قیمت ها را افزایش می دهد.

توسعه دهندگانی که در کشورهایی که از یورو استفاده می کنند اپلیکیشن می فروشند، می توانند قیمت های اپ استور خود را کاهش دهند یا هزینه های بالاتر را به مصرف کنندگان منتقل کنند، اما همانطور که سوینی اشاره می کند، هیچ روش جایگزینی برای توسعه دهندگان وجود ندارد تا بدون استفاده از اپل، اپلیکیشن ها را در آیفون و آیپد به مشتریان ارائه دهند. اپ استور.

اپیک گیمز و اپل بر سر سیاست‌های اپ استور اپل درگیر یک نبرد حقوقی طولانی مدت بوده‌اند. سوینی و شرکتش عمداً قوانین اپ استور را زیر پا گذاشتند و سپس علیه اپل شکایت کردند با این امید که دادگاه به اپل دستور دهد که به فروشگاه های برنامه شخص ثالث اجازه دهد روی دستگاه های iOS کار کنند.

این شکایت به نفع اپیک گیمز نشد و اپل نیز به پشتیبانی از فروشگاه های اپلیکیشن جایگزین دستور نداد. این دو شرکت اکنون درگیر یک روند طولانی درخواست تجدید نظر هستند و اپل همچنین با قوانینی در چندین کشور مواجه است که در نهایت می‌تواند آن را ملزم به ایجاد تغییراتی کند تا امکان بارگذاری جانبی را فراهم کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا