بررسی تخصصی

اپل ویژگی‌های دسترسی Vision Pro را با کنترل‌های سر، مچ و انگشت اشاره برجسته می‌کند.

هدست جدید ویژن پرو اپل به طور پیش فرض با حرکات چشم و دست کنترل می شود. با این حال، برای کسانی که نیاز به دسترسی دارند، ویژگی‌هایی مانند VoiceOver، Pointer Control و Dwell Control به کاربران اجازه می‌دهد تا به روش‌های دیگری با visionOS تعامل داشته باشند. در جلسه WWDC برای توسعه دهندگان، اپل جزئیات بیشتری در مورد این ویژگی ها ارائه کرده است.

کنترل اشاره گر ویژن پرو

کنترل اشاره گر

کنترل اشاره گر به Vision Pro اجازه می دهد تا بر اساس موقعیت سر، مچ یا انگشت اشاره به جای ردیابی چشم کنترل شود. کاربران قادر خواهند بود حساسیت حرکتی را متناسب با نیازهای فردی خود تنظیم کنند.

کنترل ساکن گزینه‌های روی صفحه‌نمایش را برای ضربه زدن، اسکرول، فشار طولانی و کشیدن ارائه می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد بدون استفاده از دست‌هایشان با رابط تعامل داشته باشند.

Vision Pro Dwell Control

کنترل ساکن

همچنین وجود دارد دسترسی هدایت شدهیک ویژگی دسترس‌پذیری است که با محدود کردن visionOS به یک برنامه در یک زمان، تمرکز را ارتقا می‌دهد. اپل می‌گوید هدف از این ویژگی، به حداقل رساندن حواس‌پرتی‌ها با پس‌زمینه کردن برنامه‌های دیگر، حذف عناصر غیرضروری رابط کاربری، و سرکوب رویدادهای دکمه‌های سخت‌افزاری است که می‌توانند حواس‌پرت‌کننده باشند.

Vision Pro Guided Access

دسترسی هدایت شده

صفحه خوان اپل صداگذاری در Vision Pro در دسترس خواهد بود. کاربران می‌توانند یک میانبر VoiceOver را در برنامه تنظیمات در visionOS تنظیم کنند که اجازه می‌دهد این ویژگی با سه بار فشار دادن Digital Crown فعال شود.

Vision Pro در اوایل سال 2024 در ایالات متحده با قیمت 3499 دلار عرضه می شود و جزئیات بیشتر در مورد این هدست در خلاصه Vision Pro ما موجود است. برای جزئیات بیشتر در مورد ویژگی های دسترسی، جلسه WWDC اپل را بررسی کنید.

داستان های محبوب

شرکت الکترونیک برزیلی اختلافات طولانی مدت علامت تجاری آیفون را احیا کرد

اپل درگیر یک مناقشه طولانی مدت در مورد علامت تجاری آیفون در برزیل بوده است که امروز توسط IGB Electronica، یک شرکت برزیلی لوازم الکترونیکی مصرفی که در ابتدا نام “iPhone” را در سال 2000 ثبت کرد، احیا شد. تلاش برای دریافت حقوق انحصاری علامت تجاری “iPhone”، اما در نهایت از دست رفت و اکنون پرونده به …

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا