بررسی تخصصی

اپل واچ اولترا با به‌روزرسانی نرم‌افزار اواخر امسال تا 60 ساعت عمر باتری خواهد داشت.

با اندازه قاب 49 میلی متری و طراحی به روز اپل واچ اولترا، اپل توانست در باتری بسیار بزرگ تری جا شود. در نتیجه، اپل واچ اولترا با یک بار شارژ با استفاده معمولی می‌تواند تا 36 ساعت دوام بیاورد و با حالت جدید کم مصرف و گزینه‌های بهینه‌سازی باتری، حتی بیشتر دوام بیاورد.

اپل واچ اولترا 1
اپل استفاده «عادی» را برای معیار 36 ساعته به‌عنوان 180 بررسی زمان، 180 اعلان، 90 دقیقه استفاده از برنامه و یک تمرین 60 دقیقه‌ای با پخش موسیقی از Apple Watch Ultra از طریق بلوتوث در طول 36 ساعت تعریف می‌کند. همچنین شامل هشت ساعت اتصال LTE و 28 ساعت اتصال به آیفون از طریق بلوتوث است.

بسته به اینکه اپل واچ برای چه چیزی استفاده می شود، عمر واقعی باتری به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود. تمرین‌هایی که بیش از 60 دقیقه هستند، باتری را سریع‌تر تخلیه می‌کنند، و همچنین برای مدت طولانی‌تری روی اتصال سلولی قرار می‌گیرند.

اپل قصد دارد یک حالت کم مصرف را در watchOS 8 معرفی کند که روی تمام مدل‌های اپل واچ که شامل سری 4 به بعد هستند، کار می‌کند. با حالت کم مصرف، ساعت ویژگی‌هایی را غیرفعال یا محدود می‌کند که شامل نمایشگر همیشه روشن، تمرینات شروع خودکار و اعلان‌های سلامت قلب می‌شود.

اپل واچ اولترا همچنین دارای عملکرد خاصی بهینه سازی باتری است که باید تنظیم شود تا حداکثر عمر باتری را به دست آورد و این گزینه قرار است در اواخر سال راه اندازی شود.

زمانی که بهینه سازی باتری راه اندازی شود، اپل واچ اولترا 60 ساعت دوام می آورد و اولین اپل واچ خواهد بود که بیش از 24 ساعت عمر باتری را ارائه می دهد تا افراد چندین روز را بدون شارژ نگه دارند. اپل می‌گوید که عمر باتری چند روزه «ماجراجویی» مبتنی بر حالت کم مصرف است و با تنظیمات تمرینی فعال برای خواندن ضربان قلب و GPS کمتر (که ممکن است بهینه‌سازی باتری انجام دهد). اپل برای آزمایش از موارد زیر استفاده کرد:

  • 15 ساعت تمرین
  • بیش از 600 بررسی زمانی
  • 35 دقیقه استفاده از اپلیکیشن
  • 3 دقیقه زمان مکالمه
  • 15 ساعت ردیابی خواب
  • 5 ساعت اتصال به آیفون از طریق بلوتوث

مدل‌های استاندارد سری 8 و اپل واچ SE به عمر باتری 18 ساعته «تمام روز» ادامه می‌دهند که می‌تواند با حالت کم مصرف تا 36 ساعت افزایش یابد.

حالت کم مصرف قرار است با watchOS 9 در 12 سپتامبر راه اندازی شود، در حالی که بهینه سازی باتری هنوز تاریخ راه اندازی مشخصی ندارد. اپل واچ اولترا از امروز برای پیش خرید در دسترس است و قرار است در 23 سپتامبر عرضه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا