بررسی تخصصی

طرف دادستان کل برزیل با اپل در مناقشه طولانی مدت علامت تجاری آیفون

رسانه های محلی گزارش می دهند که دادگاه عالی برزیل در یک مناقشه طولانی مدت بر سر استفاده انحصاری از برند آیفون در این کشور، نظر مساعدی را به اپل صادر کرده است.

طرف دادستان کل برزیل با اپل در مناقشه طولانی مدت علامت تجاری آیفون
برای کسانی که با این پرونده آشنا نیستند، عالی‌ترین دادگاه برزیل در سال 2020 درخواست تجدیدنظر قانون اساسی توسط ISB Electronica، یک شرکت الکترونیکی که در سال 2000 علامت تجاری آیفون را در برزیل به ثبت رساند، پذیرفت.

تحت نام Gradiente، IGB Electronica در سال 2012 خط تولید گوشی‌های هوشمند اندرویدی با برند IPHONE را در برزیل تولید کرد و در دوره‌ای به شرکت برزیلی حقوق انحصاری علامت تجاری آیفون داده شد.

درخواست تجدیدنظر منجر به نبرد علامت تجاری شد که باعث شد به اپل و IGB Electronica حق استفاده از این نام در کشور داده شود، اما این امر مانع از درگیری قضایی رفت و برگشتی بین این دو نشد و هر شرکتی تلاش کرد حقوق انحصاری را به دست آورد. علامت تجاری

تصمیمی در سال 2018 حکم سال 2013 را تأیید کرد که به هر دو برند اجازه استفاده از علامت تجاری را می داد، اما سپس IGB Electronica در تلاش برای لغو تصمیم سال 2018 توسط دادگاه عالی فدرال برزیل، اختلاف را احیا کرد.

در آخرین تحول در این پرونده، آگوستو آراس، دادستان کل برزیل، جمعه گذشته موافقت خود را با سمت اپل اعلام کرد. ارس گفت: اگرچه IGB Electronica چندین سال قبل از عرضه اسمارت فون اپل برای ثبت نام تجاری آیفون اقدام کرد، اما نام تجاری آیفون از آن زمان به عنوان نامی شناخته شده در سطح جهانی تبدیل شده است و به همین دلیل نقش مهمی در بازار لوازم الکترونیکی جهان ایفا می کند.

به همین دلیل، ارس گفت: استفاده از برند آیفون نباید منوط به این سوال سنتی باشد که چه کسی اول نام را ثبت کرده است، بلکه باید پیش از تصمیم گیری، «زمینه برتر و تغییرات واقعی مربوطه» در نظر گرفته شود.

مطابق با کج کردن (از طریق مجله مک) نظر دادستان کل اکنون به دادگاه عالی برزیل تحویل داده شده است و دادگاه به این پرونده رسیدگی می کند و تصمیم می گیرد، هرچند تاریخی برای جلسه تعیین نشده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا