بررسی تخصصی

انتظار می رود “نبرد بی رحمانه” با نزدیک شدن رگولاتورها به اپل در سراسر جهان

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که یک «نبرد بی‌رحمانه» بین اپل و تنظیم‌کننده‌های جهانی در میان نگرانی‌هایی در مورد اینکه چگونه این شرکت ممکن است ادعاهای حریم خصوصی و امنیتی خود را برای منافع تجاری «بزرگ‌نمایی» کند و قابلیت همکاری را محدود کند تا کاربران را در یک «باغ دیواری» محبوس نگه دارد.

انتظار می رود “نبرد بی رحمانه” با نزدیک شدن رگولاتورها به اپل در سراسر جهان
کارشناسان جهانی و رهبران سیاست رقابت در کنفرانس داده، فناوری و تجزیه و تحلیل 2022 هفته گذشته به میزبانی سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) گرد هم آمدند. رویداد CMA تنها چند هفته پس از انتشار مطالعه یکساله خود در مورد اکوسیستم های موبایل اپل و گوگل انجام شد که نشان داد اپل و گوگل یک “دو قطبی موثر” در اکوسیستم های تلفن همراه دارند که به آنها اجازه می دهد “نظارت بر این بازارها را اعمال کنند”. در سیستم عامل ها، فروشگاه های برنامه و مرورگرهای وب.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است: «بدون مداخله، هر دو شرکت احتمالاً تسلط خود را بر این بخش حفظ می‌کنند و حتی تقویت می‌کنند، رقابت را محدود می‌کنند و انگیزه‌های نوآوران را محدود می‌کنند». متعاقباً رگولاتور به دنبال راه‌اندازی یک «مرجع تحقیقات بازار» گسترده در مورد محدودیت‌های موتورهای مرورگر تلفن همراه و بازی‌های ابری در پلتفرم‌های اپل بود.

اپل در این کنفرانس توسط مدیر ارشد حریم خصوصی جین هوروات، که در مورد اهمیت حریم خصوصی در زمینه رقابت و اینکه چگونه حریم خصوصی یک “تعقیب چند کارکردی” در شرکت است، صحبت کرد. او درباره مثال‌هایی صحبت کرد که نشان می‌دهد چگونه حفظ حریم خصوصی در هنگام توسعه اپلیکیشن Health و Apple Watch سال‌ها قبل از شروع به کار، و همچنین سفر به سمت شفافیت ردیابی برنامه‌ها، اهمیتی حیاتی داشت. هوروات همچنین به این استدلال پاسخ داد که تلاش‌های اپل برای حفظ حریم خصوصی ممکن است به راحتی از موقعیت یک مدیر قدرتمند محافظت کند.

پروفسور حقوق رقابت، دکتر دیمین جرادین از دانشگاه تیلبورگ و جرادین شرکا در مورد تعادل و درک لازم هنگام اجرای قوانین رقابت صحبت کردند. با اشاره به مطالعه بازار اخیراً منتشر شده توسط CMA، او گفت که اپل اغلب از حریم خصوصی و امنیت استفاده می‌کند تا «وضعیت موجود را توجیه کند و در برابر مداخلات نظارتی، حتی در صورت نیاز مقاومت کند».

او توضیح داد که درست است که شرکت‌ها از کیفیت پلتفرم‌های خود محافظت کنند، اما در مواردی که تضاد منافع وجود دارد، این امر می‌تواند از حد مجاز فراتر رود. جرادین به این نتیجه رسید که تنظیم‌کننده‌ها «بین ادعاهای مشروع حریم خصوصی و امنیتی و ادعاهایی که بهانه‌ای هستند یا صرفاً اغراق‌آمیز هستند، تمایز قائل شوند.»

جرادین در ادامه به تشریح انتظارات خود برای چگونگی حل اختلافات بین شرکت‌ها و تنظیم‌کننده‌ها در سال‌های آینده پرداخت، زیرا تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان آماده می‌شوند تا قوانین جدید بی‌سابقه‌ای را برای شرکت‌های بزرگ فناوری اجرا کنند. او به شدت نسبت به وجود همکاری دوستانه بین تنظیم‌کننده‌ها و شرکت‌ها تردید داشت:

به آرامی پیش نخواهد رفت… من مطالعاتی را دیده ام که به سفارش دروازه بانان انجام شده است که واقعاً گیج کننده بوده است… همچنین فکر می کنم که DMA منجر به دعوی قضایی خواهد شد، تعیین پرونده منجر به دعوی قضایی خواهد شد، رژیم DMU – تن ها دعوی قضایی. بنابراین من این ایده را دوست دارم [collaboration]… اما در عمل این یک نبرد وحشیانه خواهد بود. من روی آن شرط بندی می کنم. و اگر بتوان کارها را به شیوه ای زیبا و روان انجام داد، من آن را دوست دارم، اما پیش بینی من… این است که اگر به قوانین موجود در DMA در مورد App Store نگاه کنید – هر یک از آنها بسیار بسیار چالش برانگیز خواهد بود. آنها به چالش کشیده خواهند شد. مقاومت برای اجرا وجود خواهد داشت.

و من فکر می‌کنم که از یک جهت مشروع است، اگر با یک مقررات مخالف هستید، آن را به چالش بکشید و دیدگاه خود را تحت فشار قرار دهید، در همان زمان، فکر می‌کنم لحظه‌ای فرا می‌رسد که شما باید آن را اجرا کنید و ما هنوز آنجا نیستیم.

کوری دکترو، نویسنده و فعال، درباره این موضوع بحث کرد که چگونه شرکت‌هایی مانند اپل با توجه به رقابت، «بادوام و بسیار بزرگ» می‌شوند. او از مثالی استفاده کرد که چگونه در اوایل دهه 2000 اپل مجبور به استفاده از قابلیت همکاری برای نوآوری و شکستن سلطه مایکروسافت شد، زمانی که استیو جابز اطمینان حاصل کرد که اپل فرمت های فایل مایکروسافت را مهندسی معکوس کرد تا مجموعه iWork را ایجاد کند و به مک ها اجازه دهد در شبکه های تحت سلطه مایکروسافت تکثیر شوند. .

آنچه که باغ دیواری بود، اکنون تبدیل به خوراکگاهی شده بود که اپل می‌توانست به آنجا برود و مشتریان سابق مایکروسافت را از بین ببرد و این نقطه عطفی برای مک بود… و هنگامی که از نردبان پایین آمدید، آن را کنار می‌کشید. اکنون بسیار مهم است که اپل از رفتاری که اپل با مایکروسافت کرد با اپل باز دارد زیرا اپل نوع خوب شرکت نوازشگر تریلیون دلاری است و مایکروسافت نوع بد شرکت نوازشگر تریلیون دلاری است. . و درست است، اغلب اتفاق می‌افتد که اپل علایق شما را در دل دارد، اما گاهی اوقات آنها این کار را نمی‌کنند و یکی از راه‌های اطمینان از این کار، داشتن گزینه خروج است.

دکترو گفت که حمایت از قابلیت همکاری برای تشویق شرکت‌ها برای اقدام در راستای منافع کاربران و جلوگیری از سوء استفاده از قدرت بازار حیاتی است.

اکوسیستم اپل به طور فزاینده ای توسط دولت های سراسر جهان از جمله ایالات متحده، بریتانیا، ژاپن، کره جنوبی، اتحادیه اروپا و غیره تحت نظارت شدید قرار می گیرد، با اشتهای روشن از سوی تنظیم کننده های جهانی برای بررسی الزامات مربوط به مسائلی مانند برنامه. سیاست‌های فروشگاه، بارگذاری جانبی برنامه، و قابلیت همکاری در میان نگرانی‌ها در مورد رقابت.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا