بررسی تخصصی

لانچر iOS Copycat در اندروید از 50 میلیون دانلود فراتر رفت

یک لانچر محبوب در فروشگاه Google Play که به نظر می‌رسد تجربه iOS را در تلفن‌های هوشمند اندرویدی بازسازی کند، با به‌روزرسانی با تغییرات طراحی و ویژگی‌هایی که به آیفون با iOS 16 می‌آیند، از 50 میلیون دانلود فراتر رفته است.

لانچر اندروید ios 16 1
این برنامه در فروشگاه Google Play جدید نیست و در سه سال گذشته تجربه iOS را در اندروید بازسازی کرده است. با شروع iOS 13 و برای هر نسخه اصلی iOS بعدی، برنامه به‌روزرسانی شده است تا تغییرات ایجاد شده در iOS را منعکس کند.

راه‌انداز iOS کپی شده، با نام «Launcher ‌iOS 16‌»، صفحه اصلی iOS، داک، منوهای لمسی اجباری روی برنامه‌ها، «حالت جیگل»، کتابخانه برنامه، ویجت‌های به سبک iOS و موارد دیگر را بازسازی می‌کند. این لانچر همچنین آیکون‌های برنامه‌ها را با آیکون‌های iOS، مانند پیام‌ها، یادداشت‌ها، دوربین جایگزین می‌کند و حتی Play Store دارای نماد App Store اپل است.

در طبیعت استاندارد اندروید، لانچر ویژگی‌های سفارشی‌سازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که حتی به کاربران آیفون ارائه نمی‌شوند، مانند امکان سفارشی‌سازی دسته‌بندی برنامه‌ها در App Library، بهینه‌سازی انیمیشن‌های صفحه اصلی، تغییر نام آسان برنامه‌ها و موارد دیگر.

لانچر اندروید ios 16 3


این برنامه که به وضوح در جامعه اندروید شناخته شده است، در توییتر در معرض دید بیشتری قرار گرفت اوایل این هفته. بزرگ‌ترین تغییر در iOS 16، یعنی صفحه قفل بازطراحی‌شده، پس از WWDC اپل در ماه ژوئن، خبرهای تیتر اول را ایجاد کرد. پوشش گسترده صفحه قفل جدید ممکن است باعث شده باشد تا کاربرانی که به دنبال آزمایش آخرین طراحی اپل هستند، دانلودهای بیشتری برای این لانچر انجام شود. متأسفانه، این لانچر از صفحه نمایش قفل iOS 16 استفاده نمی کند، حداقل هنوز.

برای کسانی که با لانچرهای اندروید آشنایی ندارند، این برنامه‌ها برنامه‌هایی هستند که روی صفحه اصلی دستگاه با طراحی، ویژگی‌های شخصی‌سازی و گزینه‌هایی غیر از موارد ارائه شده توسط سازنده اصلی دستگاه اجرا می‌شوند. در واقع، با مرور معمولی فروشگاه Google Play، ده‌ها لانچر قول می‌دهند که تجربه iOS را در اندروید بازسازی کنند و اکثریت قریب به اتفاق هر کدام بیش از یک میلیون دانلود دارند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا