بررسی تخصصی

ایسی میاک، طراح لباس یقه‌بند استیو جابز و یونیفرم شرکت اپل استفاده نشده، در سن 84 سالگی درگذشت.

ایسی میاکه، طراح مد ژاپنی، که به خاطر طراحی ژاکت یقه‌پشت مشکی استیو جابز و یونیفرم کارمند اپل که استفاده نشده بود شهرت داشت، در سن 84 سالگی درگذشت. رویترز).

میاکی که در سال 1938 در هیروشیما به دنیا آمد، یک برند جهانی پرکار مد را ایجاد کرد و با استیو جابز، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل فقید اپل، رابطه منحصر به فردی ایجاد کرد. به گفته والتر ایزاکسون، زندگی نامه نویس، جابز تحت تأثیر لباس شرکت سونی قرار گرفت، چیزی که این شرکت از سال 1946 برای تشویق ظاهر حرفه ای و ایجاد پیوند با همکارانش تحمیل کرده بود.

در سال 1981، سونی به مناسبت سی و پنجمین سالگرد خود، به Miyake دستور داد تا ژاکتی را برای افزودن به یونیفرم طراحی کند. ژاکت نایلونی مایل به اینده دارای آستین هایی با قابلیت باز کردن زیپ بود که به آن اجازه می داد به جلیقه تبدیل شود و یقه ای نداشت.

جلیقه لباس فرم ایسی میاکه سونیاستودیوی طراحی Miyake Sony Uniform Vest (تصویر از طریق Grailed)

جابز ظاهراً ژاکت Miyake را برای سونی تحسین کرده و از او خواسته تا جلیقه مشابهی را برای کارمندان اپل طراحی کند. ژاکت Miyake برای اپل زمانی که جابز با نمونه هایی بازگشت و ایده یونیفرم شرکت اپل را برای کارمندان در کوپرتینو، کالیفرنیا مطرح کرد، با مشکل مواجه شد. جابز به ایزاکسون گفت: “اوه، مرد، آیا من از روی صحنه هو شدم.” “همه از این ایده متنفر بودند.”

یقه اسکی میاک استیو جابزIssey Miyake Inc. Homme Plissé Black Mock Turtleneck (تصویر از طریق Grailed)

جابز برای کاهش خستگی تصمیم‌گیری و شکل‌دهی هویت بصری، با انتخاب شلوار جین Levi’s 501 و کفش‌های کتانی New Balance 991، یک یونیفرم برای خود انتخاب کرد. او از Miyake خواست که تعداد زیادی ژاکت یقه اسکی مشکی را که در آن زمان از Issey Miyake Inc به قیمت 175 دلار به فروش می رسید، به او عرضه کند. جابز به ایزاکسون گفت: “او مرا شبیه صدها نفر از آنها کرد.”

استیو جابز 2007


فروش یقه یقه اسکی ساختگی مشکی پس از مرگ جابز در سال 2011 قبل از بازنشستگی از خط لباس این برند مد در سال 2017 افزایش یافت. نسخه اصلاح شده این ژاکت اواخر همان سال با قیمت 270 دلار بازگشت.

میاکه روز جمعه بر اثر سرطان کبد درگذشت و طبق گزارش ها، مراسم تشییع جنازه خصوصی قبلاً برگزار شده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا