بررسی تخصصی

نحوه فعال کردن رمزگذاری End-to-End در Facebook Messenger

فیس‌بوک مسنجر ادعا می‌کند که یک پلتفرم امن برای ارتباطات خصوصی است، اما حقیقت این است که مکالمه‌های منظمی که از طریق این برنامه انجام می‌شود رمزگذاری‌شده سرتاسر نیست، که اطلاعات حساس شما را در معرض خطر قابل توجهی قرار می‌دهد.

آیکون پیام رسان فیس بوک جدید
رمزگذاری سرتاسر تضمین می‌کند که فقط شما و شخصی که با او در ارتباط هستید می‌توانید آنچه را که ارسال می‌شود بخوانید یا گوش دهید، و هیچ‌کس در این بین، حتی متا/فیسبوک، نمی‌تواند به این محتوا دسترسی داشته باشد.

متأسفانه، برخلاف WhatsApp، رمزگذاری سرتاسر به طور پیش‌فرض فعال نیست، به این معنی که وظیفه شماست که مطمئن شوید آن را روشن کرده‌اید تا اشخاص ثالث نتوانند ارتباطات شما را شنود کنند.

از جنبه مثبت، فعال کردن آن زمانی که بدانید چگونه کار دشواری نیست، اما فقط می‌توان آن را برای مخاطبین فردی روشن کرد – این یک تنظیم جهانی نیست. برای شروع یک چت رمزگذاری شده با شخصی، باید وارد یک “مکالمه مخفی” شوید. مراحل زیر به شما نشان می دهد که چگونه انجام می شود.

  1. باز کن پیام رسان برنامه، و روی نماد نمایه مخاطبی که می‌خواهید با استفاده از رمزگذاری انتها به انتها چت کنید، ضربه بزنید.
  2. در بالای پنجره مکالمه، دوباره روی نماد نمایه آنها ضربه بزنید.
  3. در بخش «اقدامات بیشتر»، روی ضربه بزنید به گفتگوی مخفی بروید.

پیام رسان

اکنون در یک پنجره مکالمه خواهید بود که رمزگذاری سرتاسر را پیاده سازی می کند. از اینجا، همچنین می‌توانید پیام‌های خود را طوری تنظیم کنید که به طور کامل از رشته مکالمه ناپدید شوند (هم در دستگاه شما و هم در دستگاه شخصی که با او گپ می‌زنید).

برای انجام این کار، روی ضربه بزنید بنر ساعت در بالای پنجره مکالمه همچنین، روی نمایه سمت چپ بالای فردی که با او گپ می‌زنید ضربه بزنید، سپس انتخاب کنید پیام های ناپدید شدن و زمان انقضا را انتخاب کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا