بررسی تخصصی

اپیک گیمز می‌گوید دادگاه «به پاسخ اشتباهی رسیده» و «خطاهای قانونی متعدد» در مبارزه اپل انجام داده است.

اپیک گیمز و اپل به مناقشه حقوقی خود ادامه می‌دهند و امروز، اپیک گیمز، پس از درخواست تجدیدنظر اپل در ماه مارس، پاسخ تجدیدنظر و پاسخ متقابل تجدیدنظر خود را ثبت کرد.

fortnite apple معرفی شد
در پرونده، اپیک گیمز بسیاری از همان استدلال‌هایی را که در طول دادگاه مطرح کرده بود، تکرار می‌کند. این شرکت معتقد است که دادگاه منطقه “به پاسخ اشتباهی رسیده است” و “خطاهای قانونی متعددی” مرتکب شده است. اپیک می‌گوید اپل این اشتباهات را نادیده می‌گیرد و از انحراف استفاده می‌کند تا تمرکز دادگاه تجدیدنظر را منحرف کند.

در پاسخ به ادعای اپل مبنی بر اینکه بارگذاری جانبی یا فروشگاه‌های برنامه جایگزین امنیت آیفون را به خطر می‌اندازد، Epic Games دوباره به مک اشاره می‌کند، جایی که برنامه‌ها را می‌توان خارج از اپ استور مک دانلود کرد. Epic معتقد است که تنها نتیجه پشتیبانی از فروشگاه های برنامه جایگزین این است که اپل مجبور به “رقابت برای مشتریان خود” باشد.

اپل همچنین ادعا می کند که امدادی که Epic به دنبال آن است، امنیت آیفون را به خطر می اندازد. اما این نادرست است. سیستم عاملی که اپل در رایانه‌های مک خود (“macOS”) استفاده می‌کند، محدودیت‌های چالش‌برانگیز موجود در سیستم عامل آیفون (“iOS”) را شامل نمی‌شود، و اپل به طور مداوم امنیت مک را تبلیغ می‌کند. اپل همچنین چندین راه حل پرداخت جایگزین را در اپ استور برای برنامه های فروش کالاهای فیزیکی مجاز می داند و تأیید می کند که الزام استفاده از راه حل پرداخت درون برنامه ای اپل، IAP، برای کالاهای دیجیتال هیچ هدفی برای رقابت ندارد. اگر Epic غالب شود، اپ استور از بین نخواهد رفت. هیچ مشتری هرگز ملزم به استفاده از چیزهایی نیست که اپل از آنها شکایت می کند – یک فروشگاه برنامه جایگزین، دانلود مستقیم برای توزیع برنامه یا یک راه حل پرداخت جایگزین. تفاوت این است که اپل باید برای مشتریان خود رقابت کند.

بقیه جلسه توجیهی درخواست تجدیدنظر اپل را از بین می برد و به اشتباهات ادعایی که هم توسط اپل و هم دادگاه انجام شده است اشاره می کند. برای علاقه مندان می توان آن را به طور کامل در Scribd خواند.

پیش از این، توضیحات تکمیلی توسط اپل و اپیک گیمز ارائه می‌شود، قبل از اینکه دادگاه تصمیم بگیرد تاریخی برای استماع استدلال‌ها تعیین کند. اپل انتظار دارد تا تابستان 2023 در این مورد تصمیم گیری کند، بنابراین حداقل تا یک سال دیگر به شنیدن اختلافات بین اپل و اپیک گیمز ادامه خواهیم داد.

اپل قصد ندارد حساب توسعه‌دهنده Epic Games را تا زمانی که نبرد قانونی حل و فصل نشده است، بازگرداند، بنابراین Fortnite به اپ استور باز نخواهد گشت. با این حال، گزینه‌های جایگزینی وجود دارد، زیرا Fortnite را می‌توان در مرورگر آیفون یا آی‌پد از طریق پشتیبانی Fortnite در پلتفرم Xbox Cloud Gaming مایکروسافت یا GeForce NOW بازی کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا