بررسی تخصصی

شهروندان اتحادیه اروپا حداقل تا سال 2032 با هزینه رومینگ موبایل مواجه نخواهند شد

پس از اینکه قانونگذاران این مقررات را حداقل تا سال 2032 تمدید کردند، شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند از پرداخت هزینه‌های رومینگ تلفن همراه خودداری کنند.

کمیسیون اروپا
مشتریان تلفن همراه معمولاً هنگام استفاده از تلفن های خود در اتحادیه اروپا نگران هزینه های رومینگ نبوده اند، زیرا بیشتر تعرفه های تلفن شامل تماس ها، پیامک ها و داده های استفاده شده در کشورهای اتحادیه اروپا معادل استفاده داخلی از سال 2017 است.

این مقررات قرار بود در اول جولای به پایان برسد، بنابراین اتحادیه اروپا آن را برای یک دهه تمدید کرده است. این بدان معناست که مصرف‌کنندگان اروپایی می‌توانند هنگام سفر به یکی دیگر از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا از اکثر هزینه‌های اضافی اجتناب کنند، اما برخی از موارد جدید نیز به این مقررات اضافه شده است، از جمله الزامی برای دسترسی شهروندان به خدمات مشابه در خارج از اتحادیه اروپا که در داخل کشورشان. زمانی که همان شبکه ها و فناوری ها در دسترس هستند.

مانند TechCrunch خاطرنشان می‌کند، در حالی که این کیفیت ارائه خدمات 5G را پوشش می‌دهد، سرعت شبکه تلفن همراه را در هنگام رومینگ تضمین نمی‌کند (سرعت شبکه می‌تواند متفاوت باشد)، اما کمیسیون می‌گوید که قوانین جدید «هدفشان این است که وقتی کیفیت یا سرعت‌های مشابهی در دسترس است، اطمینان حاصل شود. شبکه بازدید شده، اپراتور داخلی باید همان کیفیت خدمات رومینگ را تضمین کند.”

علاوه بر این، مقررات به روز شده با هدف افزایش شفافیت از طریق الزام ارائه دهندگان شبکه به اطلاع رسانی بهتر مشتریان در مورد انواع خدماتی که همچنان ممکن است هزینه های اضافی را در هنگام رومینگ متحمل شوند، مانند تماس با شماره های خدمات مشتری، میزهای کمک و شرکت های بیمه، اطلاع رسانی کنند. مشتریان باید یک پیامک در رابطه با هزینه‌های رومینگ اضافی دریافت کنند.

در صورتی که تا کنون مشخص نشده باشد، این مقررات در نتیجه خروج این کشور از اتحادیه اروپا برای مشتریان تلفن همراه مستقر در بریتانیا اعمال نخواهد شد. به استثنای Virgin Media O2، بیشتر شبکه‌ها در بریتانیا از آن زمان هزینه‌های رومینگ را هنگام سفر در اتحادیه اروپا مجدداً معرفی کرده‌اند و بیشتر هزینه‌ها حدود 2 پوند در روز است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا