بررسی تخصصی

برنامه ریزی اتحادیه اروپا برای وادار کردن اپل به دسترسی توسعه دهندگان به تمام ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری

بر اساس توافق نامه تایید شده اتحادیه اروپا، اتحادیه اروپا در حال اعمال قوانینی است که به شدت شرکت هایی مانند اپل را تحت نظارت قرار می دهد، و برنامه هایی را برای وادار کردن دروازه بانان به باز کردن دسترسی به سخت افزار و نرم افزار، و حتی ایجاد یک بخش داخلی برای رعایت قوانین جدید تنظیم می کند. کمیته بازار داخلی پارلمان اروپا

کمیسیون اروپا
توافق موقت در مورد قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اوایل این هفته توسط دولت های اتحادیه اروپا با 43 رای موافق، یک رای مخالف و یک رای ممتنع به دست آمد که نشان از اجماع گسترده قانونگذاران اروپایی برای تنظیم تهاجمی شرکت های بزرگ فناوری است. اپل به دلیل حجم گردش مالی سالانه خود در اتحادیه اروپا، مالکیت و بهره برداری از پلتفرم هایی با تعداد زیادی کاربر فعال، و «جایگزین و بادوام» تقریباً مطمئن است که به عنوان «دروازه بان» طبقه بندی می شود و تحت تأثیر این مقررات قرار می گیرد. موقعیت” به دلیل مدت زمانی که این معیارها را رعایت کرده است، و بنابراین مشمول قوانین مندرج در DMA خواهد بود.

DMA می تواند اپل را مجبور کند تا تغییرات عمده ای در App Store، Messages، FaceTime، مرورگرهای شخص ثالث و Siri در اروپا ایجاد کند. به عنوان مثال، ممکن است مجبور شود به کاربران اجازه دهد تا فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث و برنامه‌های جانبی را نصب کنند، به توسعه‌دهندگان این امکان را بدهد که با سرویس‌های خود اپل همکاری نزدیک داشته باشند و پیشنهادات خود را در خارج از اپ استور تبلیغ کنند و از سیستم‌های پرداخت شخص ثالث استفاده کنند و دسترسی داشته باشند. داده های جمع آوری شده توسط اپل

یکی از جدیدترین موارد افزوده شده به DMA، الزامی است که سرویس‌های پیام رسانی، تماس صوتی و تماس ویدیویی را با هم سازگار کنند. قوانین قابلیت همکاری از لحاظ نظری به این معنی است که برنامه های متا مانند واتس اپ یا مسنجر می توانند درخواست همکاری با چارچوب iMessage اپل را داشته باشند و اپل مجبور به پیروی از آن خواهد شد.

آخرین توافق موقت برنامه‌هایی را برای ایجاد یک “گروه سطح بالا” از تنظیم‌کننده‌های دیجیتال اروپای مرکزی برای هماهنگی تنظیم‌کننده‌های ملی در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعیین می‌کند و از “دروازه‌بانان” برای ایجاد یک “عملکرد انطباق” مستقل می‌خواهد. گروه جدید باید شامل افسران انطباق باشد تا با استفاده از اختیارات، منابع و دسترسی کافی به مدیریت بر انطباق شرکت خود با قوانین اتحادیه اروپا نظارت داشته باشند و توسط یک “مدیر ارشد مستقل با مسئولیت مشخص برای عملکرد انطباق” رهبری شود. این قانون عملاً شرکت‌هایی مانند اپل را ملزم می‌کند تا یک بخش داخلی اختصاص داده شده برای رعایت مقررات طرفدار رقابت ایجاد کنند.

علاوه بر این، قوانین جدید به طور خاص برای رسیدگی به شرکت هایی مانند اپل که دارای “نقش دوگانه” با کنترل سخت افزار و نرم افزار هستند، به هر توسعه دهنده اجازه می دهد تا به هر ویژگی سخت افزاری موجود، مانند “فناوری ارتباطات میدان نزدیک، ایمن” دسترسی پیدا کند. عناصر و پردازنده‌ها، مکانیسم‌های احراز هویت، و نرم‌افزار مورد استفاده برای کنترل آن فناوری‌ها.” این می‌تواند پیامدهای عمده‌ای برای سطح یکپارچگی که توسعه‌دهندگان می‌توانند در پلتفرم‌های اپل به دست آورند، داشته باشد، مانند اجازه دادن به سرویس‌های پرداخت بدون تماس برای عملکرد در آیفون و اپل واچ درست مانند Apple Pay.

قانونگذاران اتحادیه اروپا به طور موقت DMA را در ماه مارس تصویب کردند. در مرحله بعد، این پیشنهادها قبل از تصویب رسمی توسط شورای اروپا و انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا، در ماه جولای در پارلمان اروپا به رای نهایی گذاشته خواهد شد. 20 روز پس از انتشار، DMA لازم‌الاجرا می‌شود و شرکت‌های تحت تأثیر شش ماه فرصت خواهند داشت تا از آن پیروی کنند.

فراتر از اتحادیه اروپا، اکوسیستم اپل به طور فزاینده ای توسط دولت های سراسر جهان از جمله ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و غیره تحت نظارت شدید قرار می گیرد، با اشتهای روشن از سوی تنظیم کننده های جهانی برای بررسی الزامات پیرامون. بارگذاری جانبی برنامه و قابلیت همکاری

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا