بررسی تخصصی

فرانسه به دلیل نگرانی از میزان تشعشعات، فروش آیفون 12 را پایان می دهد

فرانسه روز سه‌شنبه به اپل دستور داد فروش آیفون 12 را متوقف کند و دستگاه‌های موجود را به دلیل ترس از انتشار تشعشعات الکترومغناطیسی بیش از حد دستگاه‌ها «تعمیر» کند. France24).

آیفون 12 در مقابل آیفون 12 پرو
آژانس فرانسوی که فرکانس‌های رادیویی را تنظیم می‌کند، ANFR، در وب‌سایت خود اعلام کرد که آزمایش‌ها نشان می‌دهد که آیفون 12 امواج الکترومغناطیسی بیشتری نسبت به حد مجاز منتشر می‌کند که در بدن مستعد جذب هستند.

ANFR به اپل دستور داد تا «آیفون 12» را از 12 سپتامبر از بازار فرانسه خارج کند، زیرا مدل از حد مجاز آن برای جذب الکترومغناطیسی توسط بدنه فراتر رفته است. این آژانس همچنین به اپل گفته است که هر ‌آیفون 12 را که تا به حال در این کشور فروخته است، فراخوانی کند. اپل آیفون 12 را در سال 2020 روانه بازار کرد و همچنان در سراسر جهان فروخته می شود.

ANFR در بیانیه ای در وب سایت خود گفت: «در مورد تلفن هایی که قبلاً فروخته شده اند، اپل باید در کوتاه ترین زمان تاخیر اقدامات اصلاحی را انجام دهد تا تلفن های آسیب دیده را مطابقت دهد. در غیر این صورت، اپل باید آنها را فراخواند.

ANFR اعلام کرد که نرخ جذب ویژه (SAR) دستگاه 5.74 وات بر کیلوگرم است که بالاتر از حد تعیین شده توسط اتحادیه اروپا برای تلفن در هنگام نگه داشتن یا نگهداری در جیب است. ANFR گفت که قصد دارد یافته های خود را با سایر تنظیم کننده های اتحادیه اروپا به اشتراک بگذارد.

این یافته ها با توصیه های ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) تناقض دارد. به گفته وب سایت WHO، بر اساس داده های تعداد زیادی از مطالعات، “هیچ اثر نامطلوب سلامتی ناشی از استفاده از تلفن همراه ثابت نشده است.”

اپل به بی بی سی در حال مخالفت با بررسی ANFR بود و گفت که نتایج آزمایشگاهی خود و همچنین اشخاص ثالث را به تنظیم کننده ارائه کرده است که نشان می دهد دستگاه با تمام قوانین مربوطه مطابقت دارد. اپل اعلام کرد که آیفون 12 مطابق با مقررات مربوط به سطوح تشعشع در سراسر جهان شناخته شده است.

این اولین باری نیست که اپل در این کشور تحت نظارت نظارتی قرار می گیرد. طبق قانون قبلی فرانسه، اپل تا ژانویه 2022 به طور قانونی موظف بود EarPods را بر اساس اصل احتیاط در جعبه قرار دهد، زیرا تنظیم‌کننده‌ها می‌گویند که خطرات قرار گرفتن مغزهای در حال رشد در معرض امواج الکترومغناطیسی به وضوح مشخص نیست.

فرانسه در سال 2020 همچنین مقرراتی را گسترش داد که خرده‌فروشان را ملزم می‌کرد تا ارزش تشعشع محصولات را بر روی بسته‌بندی‌ها فراتر از تلفن‌های هوشمند، از جمله تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی نشان دهند.

به گفته ANFR، در مورد سفارش آیفون 12، اپل باید ظرف دو هفته به آن پاسخ دهد.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا