بررسی تخصصی

Google اکنون به برنامه‌ها اجازه می‌دهد از صورت‌حساب شخص ثالث در اتحادیه اروپا استفاده کنند، اپل هنوز برنامه‌های خود را اعلام نکرده است

در پاسخ به تصویب نهایی قانون بازارهای دیجیتال در هفته جاری از شورای اتحادیه اروپا، گوگل امروز اعلام کرد که اکنون به توسعه دهندگان برنامه های غیربازی اجازه می دهد تا سیستم های صورتحساب جایگزین را به کاربران در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) ارائه دهند. کشورهای اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ.

صورتحساب جایگزین گوگل پلی
گوگل برای خریدهای درون برنامه ای که از طریق سیستم صورتحساب جایگزین در منطقه اقتصادی اروپا انجام می شود، کمیسیون خود را 3 درصد کاهش می دهد. گوگل می‌گوید این خط‌مشی به این معنی است که وقتی مشتری تراکنش را از طریق یک پردازشگر پرداخت شخص ثالث انجام می‌دهد، ۹۹٪ از توسعه‌دهندگان، ۱۲٪ کارمزد دریافت می‌کنند، در حالی که این مبلغ از طریق سیستم صورت‌حساب Google Play ۱۵٪ است. گوگل گفت این هزینه کاهش یافته از سرمایه گذاری این شرکت در گوگل پلی و اندروید پشتیبانی می کند.

گوگل اعلام کرد که انتظار دارد برنامه سیستم صورتحساب جایگزین خود را برای توسعه دهندگان برنامه های بازی برای کاربران در منطقه اقتصادی اروپا پیش از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون بازارهای دیجیتال، که حداقل شش ماه دیگر است، گسترش دهد.

سیستم صورت‌حساب Google Play همچنان برای همه برنامه‌های توزیع شده از طریق فروشگاه در سایر کشورها، از جمله ایالات متحده، مورد نیاز خواهد بود.

توسعه دهندگان باید یک فرم اظهارنامه را برای ارائه سیستم های صورتحساب جایگزین در EEA تکمیل کنند. از اول اوت 2022، توسعه‌دهندگان ملزم خواهند بود که مبلغ تمام تراکنش‌های پرداخت‌شده را از سیستم صورت‌حساب جایگزین به Google Play گزارش دهند.

توسعه دهندگانی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه و ثبت نام هستند، می توانند از این سند پشتیبانی در وب سایت Google بازدید کنند. گوگل گفت الزامات برنامه و اقدامات ایمنی اضافی در هفته های آینده به اشتراک گذاشته خواهد شد.

اپل هنوز هیچ برنامه‌ای را اعلام نکرده است که به برنامه‌های App Store اجازه دهد سیستم‌های صورت‌حساب جایگزین را به کاربران در سراسر منطقه اقتصادی اروپا ارائه دهند. برای پیروی از مقررات در هلند، اپل به برنامه های دوستیابی اجازه می دهد تا سیستم های صورتحساب جایگزین را در آن کشور ارائه دهند و اپل کمیسیون خود را 3 درصد برای تراکنش ها کاهش می دهد. ماه گذشته، اپل همچنین به توسعه دهندگان در کره جنوبی اجازه داد تا سیستم های صورتحساب جایگزین را به کاربران آن کشور ارائه دهند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا