بررسی تخصصی

گوگل پلتفرم بازی ابری Stadia را خاموش می کند

گوگل امروز اعلام کرد که سرویس بازی ابری Stadia خود را تعطیل می‌کند و دسترسی به آن در اواسط ژانویه 2023 به پایان می‌رسد. Google برای همه خریدهای سخت‌افزاری، همه خریدهای بازی و همه خریدهای محتوای افزودنی درون برنامه‌ای بازپرداخت می‌کند. از طریق فروشگاه Stadia ساخته شده است.

گوگل استادیا
Stadia نتوانست جذب کاربرانی را که گوگل انتظار داشت به دست بیاورد، به همین دلیل است که بسته می شود.

برای سال‌ها، گوگل روی جنبه‌های مختلف صنعت بازی سرمایه‌گذاری کرده است. ما به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنیم تا برنامه‌های بازی را در Google Play و Google Play Games بسازند و توزیع کنند. سازندگان بازی از طریق ویدیوها، پخش زنده و کوتاه به مخاطبان در سراسر جهان در YouTube دسترسی پیدا می‌کنند. و فناوری استریم ابری ما گیم پلی فراگیر را در مقیاس عظیم ارائه می دهد.

چند سال پیش، ما همچنین یک سرویس بازی مصرف کننده، Stadia را راه اندازی کردیم. و در حالی که رویکرد Stadia برای پخش بازی‌ها برای مصرف‌کنندگان بر پایه یک پایه فناوری قوی ساخته شده است، اما جذابیتی را که ما انتظار داشتیم در بین کاربران به دست نیاورده است، بنابراین تصمیم دشواری برای شروع به کار بستن سرویس پخش Stadia خود گرفته‌ایم.

بازیکنان می توانند تا 18 ژانویه 2023 به کتابخانه بازی های خود دسترسی داشته باشند و بازی کنند، در حالی که Google انتظار دارد اکثر بازپرداخت ها در اواسط ژانویه کامل شود. در طول فرآیند پایان کار، برخی از بازی‌ها ممکن است مشکلات گیم‌پلی داشته باشند، به‌ویژه بازی‌هایی که نیاز به تجارت دارند، اما اکثریت «به کار عادی خود ادامه می‌دهند».

در حالی که همه خریدهای سخت‌افزاری و همه تراکنش‌های نرم‌افزاری بازپرداخت می‌شوند، Google اشتراک Stadia Pro را بازپرداخت نمی‌کند.

ما برای تمام خریدهای سخت‌افزار Stadia (Stadia Controller، Founders Edition، Premiere Edition، و Play and Watch with Google TV بسته‌های) که از طریق Google Store و تراکنش‌های نرم‌افزار (بازی‌ها و خریدهای افزودنی) از طریق فروشگاه Stadia انجام شده است، بازپرداخت ارائه خواهیم کرد. اشتراک‌های Stadia Pro واجد شرایط بازپرداخت نیستند، با این حال می‌توانید تا تاریخ پایان نهایی بازی‌های خود را در Pro بدون هزینه بیشتر ادامه دهید.

قبل از تعطیلی، فروشگاه Stadia بسته شده است و تمام تجارت در پلتفرم Stadia، از جمله تراکنش های درون بازی، پایان یافته است. اطلاعات بیشتر در مورد بازپرداخت برای کاربران Stadia را می توانید در وب سایت Google بیابید.

Google Stadia تنها از سال 2019 در دسترس بوده و در نوامبر همان سال راه اندازی شد. این سرویس به گونه ای طراحی شده است که امکان بازی های مبتنی بر ابر را در طیف وسیعی از دستگاه ها، از جمله رایانه های شخصی، کروم بوک ها، مک ها، آیفون ها و آی پدها فراهم کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا