بررسی تخصصی

ChromeOS Flex Google اکنون برای تبدیل مک های قدیمی به Chromebook در دسترس است

گوگل به طور رسمی ChromeOS Flex را منتشر کرد، روشی برای جایگزینی سیستم عامل در رایانه های شخصی و مک های قدیمی که اساساً آنها را به Chromebook تبدیل می کند.

سیستم عامل کروم فلکس مک
ایده این است که اگر یک مک قدیمی دارید که نمی‌تواند macOS 12 Monterey را اجرا کند، می‌توانید ChromeOS Flex را با استفاده از یک USB قابل بوت روی آن نصب کنید و سپس آنچه را که سیستم عامل ابری Google ارائه می‌دهد امتحان کنید.

گوگل در اوایل سال جاری آزمایش ChromeOS Flex را با پیش نمایش دسترسی اولیه آغاز کرد. پس از رفع 600 اشکال از آن زمان، این شرکت افراد، مدارس و مشاغل را تشویق می کند تا نرم افزار را دانلود کنند تا «به راحتی محاسبات مدرن با مدیریت مبتنی بر ابر را امتحان کنند» و در عین حال طول عمر دستگاه های قدیمی تر را افزایش داده و در نتیجه ضایعات الکترونیکی را کاهش دهند.

ChromeOS Flex نتیجه خرید Neverware توسط Google در سال 2020 است، شرکتی که برنامه‌ای به نام CloudReady ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌دهد رایانه‌های شخصی قدیمی را به دستگاه‌های ChromeOS تبدیل کنند.

این سیستم عامل برای کار بر روی بیش از 400 دستگاه، از جمله مک های منتشر شده پس از سال 2010 با 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان، تأیید شده است. استفاده از OS Flex برای افراد رایگان است، اما مدارس و مشاغلی که از CloudReady استفاده می کنند به ترتیب هزینه و نرخ اشتراک دریافت خواهند کرد.

گوگل می‌گوید ChromeOS Flex همان ظاهر و حسی را دارد که ChromeOS با هر کروم بوک ارسال می‌شود، زیرا بر اساس کد یکسان ساخته شده است و شامل دستیار Google، مرورگر کروم و اشتراک‌گذاری نزدیک است. با این حال، فروشگاه Google Play وجود ندارد، و Google برخی محدودیت‌های دیگر، عمدتاً در سطح سیستم، OS Flex را مشخص کرده است که آن را از ChromeOS در دستگاه‌های بومی Google متمایز می‌کند.

اگر هنوز آماده نصب ChromeOS Flex در دستگاه‌ها نیستید، می‌توانید به‌طور موقت آن را با استفاده از نصب‌کننده USB اجرا کنید. به این ترتیب، می توانید آزمایش کنید و تأیید کنید که عملکرد دستگاه، مانند شبکه و ابزارهای ورودی، همانطور که انتظار می رود کار می کند. برای راهنمایی بیشتر در مورد فرآیند نصب و پیکربندی، به راهنمای نصب ChromeOS Flex مراجعه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا