بررسی تخصصی

iFixit نگاهی دقیق‌تر به قاب بدافزار FineWoven آیفون 15 با Teardown دارد

در کنار آیفون 15 و 15 پرو، اپل مواد قاب جدیدی به نام «FineWoven» را به عنوان جایگزینی برای چرم معرفی کرد و متأسفانه محبوبیت آن نزد برخی از مشتریان ثابت نشده است.

کیف ریز بافت ifixit

تصویر قاب FineWoven زیر میکروسکوپ از iFixit


با توجه به انتقادات وارده به پرونده FineWoven، سایت teardown iFixit یکی از لوازم جانبی را به دست آورد و تصمیم گرفت آن را جدا کند تا از نزدیک ببیند.

با استفاده از یک میکروسکوپ دیجیتال، iFixit پارچه FineWoven را با بزرگنمایی 52x و 490x مشاهده کرد و تأیید کرد که در واقع از دسته‌هایی از الیاف بافته شده تشکیل شده است. هر فیبر بسیار کوچکتر از یک رشته مو است و ضخامت آن حدود شش میکرون است.

گروه‌هایی از الیاف مجزا رشته‌هایی با ضخامت حدود 150 میکرون را تشکیل می‌دهند و iFixit می‌گوید که مواد microtwill که اپل استفاده می‌کند چندان دور از کت‌های گران‌قیمت شرکت‌هایی مانند Patagonia و Arc’teryx نیست.

هنگامی که پارچه FineWoven خراشیده می شود، الیاف نمی شکند، اما خراش باعث می شود الیاف آسیب دیده نور را به طور نامنظم منعکس کنند، به این معنی که یک علامت بصری وجود دارد. نرمی مواد همچنین به این معنی است که اقلام موجود در جیب با قاب می توانند فرورفتگی ایجاد کنند.

قاب های ریز بافت آیفون 15 پرو
از آنجایی که قاب FineWoven از پارچه ساخته شده است، هنگامی که در معرض سس تند و روغن قرار می گیرد لکه می شود، اگرچه می تواند در برابر قهوه مقاومت کند. هنگامی که در معرض مواد غذایی یا مایعات خاص قرار می گیرند، دارندگان قاب FineWoven می توانند انتظار داشته باشند که کیس لکه دار شود و iFixit نتوانست لکه روغن یا سس تند را پاک کند.

iFixit قاب را باز کرد تا ببیند چگونه مونتاژ شده است. پارچه FineWoven در خارج است، با فوم خاکستری در داخل. فراتر از فوم خاکستری، یک ورق پلاستیکی سفت و سخت، سخت افزار MagSafe، فوم سفید، یک ورق پلاستیکی سفت و سخت دیگر، و یک لایه داخلی از پارچه FineWoven وجود دارد. همه لایه ها نازک هستند و خود پارچه FineWoven حدود 0.17 میلی متر است.

کناره های کیس دارای همان پارچه FineWoven است که به نظر می رسد با مواد رزین مانند پوشانده شده است و سطحی سخت و غیر متخلخل ایجاد می کند.

iFixit پیشنهاد می‌کند که کسانی که قاب‌های FineWoven دارند آن را با یک اسپری ضد آب بادوام محافظت کنند تا این کیس در برابر لکه‌گیری و مایعات مقاوم‌تر شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا