بررسی تخصصی

iOS 15 اکنون روی 89 درصد از تمام آیفون‌های چهار سال گذشته نصب شده است

اپل امروز برای اولین بار در پنج ماه گذشته شماره‌های نصب iOS 15 خود را به‌روزرسانی کرد و تصویر واضح‌تری از تعداد دستگاه‌هایی که آخرین به‌روزرسانی را 9 ماه پس از راه‌اندازی و قبل از معرفی iOS 16 اجرا می‌کنند، به ما ارائه می‌دهد.

آیفون‌ها در iOS 15 6 22
iOS 15 اکنون بر روی 89 درصد از آیفون های معرفی شده در چهار سال گذشته نصب شده است، در حالی که 10 درصد همچنان iOS 14 را اجرا می کنند. فقط یک درصد نسخه قبلی iOS را نصب کرده اند.

با در نظر گرفتن آیفون‌هایی که بیش از چهار سال پیش عرضه شدند، 82 درصد از همه دستگاه‌ها از iOS 15 استفاده می‌کنند. 14 درصد از iOS 14 استفاده می کنند و چهار درصد از نسخه قبلی iOS استفاده می کنند.

آخرین بار اپل شماره نصب iOS 15 خود را در ژانویه به‌روزرسانی کرد و از آن زمان نرخ پذیرش افزایش یافته است. در ماه ژانویه، تنها 72 درصد از آیفون‌های معرفی شده در چهار سال گذشته از iOS 15 استفاده می‌کردند. از ژانویه، اپل چندین ویژگی جدید را از طریق به‌روزرسانی‌های iOS اضافه کرده است، از جمله iOS 15.4، به‌روزرسانی بزرگی که Face ID را با پشتیبانی از ماسک، کنترل جهانی و ایموجی‌های جدید به ارمغان آورد.

در مورد iPadOS، 79 درصد از تمام آیپدهای معرفی شده در چهار سال گذشته از iPadOS 15 استفاده می کنند، در حالی که 18 درصد هنوز iPadOS 14 را نصب کرده اند و سه درصد از نسخه قبلی iPadOS استفاده می کنند. 72 درصد از همه آی‌پدها، از جمله آنهایی که بیش از چهار سال پیش عرضه شدند، آی‌پاد 15 را نصب کرده‌اند. 18 درصد از iPadOS 14 و 10 درصد از نسخه قبلی iPadOS استفاده می کنند.

آیپدها در iOS 15 6 22


اپل شماره‌های نصب خود را به گروه‌های جداگانه تقسیم می‌کند زیرا هنوز دستگاه‌هایی در طبیعت وجود دارند که قادر به اجرای iOS 15 یا iPadOS 15 نیستند. شماره‌های نصب iOS 15 و ‌iPadOS 15 از زمان راه‌اندازی نسبت به به‌روزرسانی‌های قبلی مانند iOS 14 و iPadOS 14 عقب مانده بودند، اما همه چیز به پایان رسیده است.

در ژوئن 2021، iOS 14 بر روی 90 درصد از آیفون‌های عرضه شده در چهار سال گذشته نصب شد، در حالی که 85 درصد از همه دستگاه‌ها این به‌روزرسانی را اجرا می‌کردند، که فاصله زیادی با شماره‌های نصب iOS 15 ندارد.

اوایل امروز، شماره‌های نصب iOS 15 را از Mixpanel به اشتراک گذاشتیم. Mixpanel تخمین زده است که این به روز رسانی بر روی 90 درصد دستگاه ها نصب شده است که نزدیک به اعداد خود اپل است.

دوشنبه آینده، اپل iOS 16 و iPadOS 16 را معرفی خواهد کرد و با تلاش اپل برای آماده کردن نرم افزار جدید برای عرضه در پاییز، کار بر روی iOS 15 کاهش می یابد. قبل از راه‌اندازی iOS 16، چند به‌روزرسانی برای رفع اشکال دریافت خواهیم کرد، اما انتظار نداریم ویژگی‌های مهم دیگری در iOS 15 ارائه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا