بررسی تخصصی

ویژگی های iOS 16.5: همه چیز جدید در iOS 16.5

اپل امروز iOS 16.5 را منتشر کرد که پنجمین آپدیت بزرگ سیستم عامل iOS 16 است. iOS 16.5 به اندازه برخی از به‌روزرسانی‌های قبلی که دیده‌ایم قابل توجه نیست، اما برخی از باگ‌های مهم رفع شده و ویژگی‌هایی اضافه شده است.

iOS 16
این راهنما تمام ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی iOS 16.5 را برجسته می‌کند.

تب Sports در Apple News

اپل یک تب اختصاصی Sports را در Apple News اضافه کرد که به علاقه مندان ورزش دسترسی سریع به داستان ها، امتیازات، جدول رده بندی و سایر اطلاعات را ارائه می دهد. کاربران اپل نیوز می توانند تیم ها و لیگ های مورد علاقه خود را برای دریافت اخبار شخصی انتخاب کنند.

برگه ورزشی اخبار اپل
با ضربه زدن روی کارت‌های امتیازات ورزشی و زمان‌بندی در اپل نیوز، اکنون مستقیماً به صفحات بازی پر از اطلاعات اضافی درباره بازی‌های خاص می‌رود.

والپیپر مجموعه پراید

اپل برای همراهی با بند و صفحه ساعت پراید اپل واچ جدید 2023، یک صفحه قفل جشن پراید طراحی کرده است که در آپدیت iOS 16.5 موجود است.

والپیپر پراید ios 16 5

رفع اشکال

تعدادی رفع اشکال در آپدیت iOS 16.5 وجود دارد، از جمله رفع مشکلات Spotlight، Screen Time و Podcasts.

  • مشکلی را برطرف می کند که در آن Spotlight ممکن است پاسخگو نباشد
  • مشکلی را برطرف می کند که در آن پادکست ها در CarPlay ممکن است محتوا را بارگیری نکنند
  • مشکلی را برطرف می‌کند که در آن تنظیمات زمان صفحه ممکن است بازنشانی شود یا در همه دستگاه‌ها همگام‌سازی نشود

رفع امنیتی

با توجه به اسناد پشتیبانی امنیتی اپل برای iOS، به‌روزرسانی‌های iOS 16.5 و iPadOS 16.5 فهرست طولانی آسیب‌پذیری‌ها را برطرف می‌کنند، از جمله سه نقص امنیتی که به طور فعال شناخته شده بودند. دو مورد از این مشکلات در به‌روزرسانی‌های پاسخ سریع امنیتی iOS 16.4.1 قبلی و iPadOS 16.4.1 بررسی شده‌اند و اگر iOS 16.4.1 (a) را اجرا می‌کردید مشکلی نیست، اما آسیب‌پذیری سوم همچنان فعال است تا زمانی که آن را نصب کنید. نرم افزار جدید

نقص امنیتی WebKit می تواند به مهاجم اجازه دهد تا از جعبه شنی محتوای وب خارج شود، مشکلی که اپل با بررسی های بهبود یافته کرانه ها آن را برطرف کرد. اپل می گوید که از گزارشی مطلع است که این موضوع ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد. دو آسیب‌پذیری دیگر WebKit مربوط به پردازش محتوای وب مخرب ساخته شده بود که می‌توانست امکان افشای اطلاعات حساس یا اجرای کد دلخواه را فراهم کند.

ویژگی های دیگر

یکی از ویژگی های iOS 16.5 را می شناسید که ما از این راهنما کنار گذاشته ایم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا