بررسی تخصصی

iOS 17: چیزهای جدید برای صفحه قفل

با iOS 16، اپل ظاهر کاملاً جدیدی را برای صفحه قفل کامل با ویجت ها و قابلیت شخصی سازی معرفی کرد و در iOS 17، صفحه قفل در حال اصلاحات بیشتری است. ویجت ها مفیدتر هستند و حالت جدیدی وجود دارد که آیفون شما را در زمانی که از آن استفاده نمی کنید به یک مرکز اطلاعات تبدیل می کند.

ویژگی صفحه قفل iOS 17
این راهنما همه چیزهایی را که با صفحه قفل در iOS 17 جدید است برجسته می‌کند.

آماده به کار

StandBy یک حالت قفل صفحه است که وقتی آیفون به شارژر وصل می شود و در جهت افقی (یا افقی) قرار می گیرد فعال می شود. این دستگاه با شارژر MagSafe کار می کند که مسلماً مفیدترین راه برای استفاده از آن است، اما با شارژر بی سیم مبتنی بر Qi یا شارژر لایتنینگ نیز فعال می شود.

استند بای iOS 17
اگر اپل واچ دارید، شبیه حالت Nightstand است، اما بیش از توانایی حالت Nightstand انجام می دهد.

چندین صفحه نمایش مختلف Standby وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، برخی از آنها قابل تنظیم هستند و برخی از آنها نیاز به باز کردن قفل آیفون دارند.

  • دو پشته ویجت – با استفاده از این صفحه StandBy، می‌توانید از میان ویجت‌های انتخابی خود بکشید. می توانید دو پشته ویجت مجزا را با چندین ویجت صفحه اصلی تنظیم کنید و دو مجموعه از اطلاعات را در کنار هم نمایش دهید. می‌توانید ویجت‌ها را در هر پشته شخصی‌سازی کنید و برای تغییر آن‌ها را به‌صورت جداگانه از هر طرف بکشید.
  • عکس ها – یکی از صفحه‌های StandBy محتوایی را از Photo Library شما نشان می‌دهد، با زمان فعلی در گوشه بالا سمت راست. با ضربه زدن می توانید تاریخ و مکان عکس را ببینید و استفاده از آن مستلزم آن است که قفل آیفون باز باشد تا هیچ کس نتواند بدون اجازه شما تصاویر شما را ببیند. می‌توانید برای تغییر بین تم‌هایی مانند موارد دلخواه، طبیعت، حیوانات خانگی، شهرها و افراد انگشت خود را بکشید. می توانید تم هایی را که دوست ندارید پنهان کنید و آلبوم های اضافی اضافه کنید.
  • زمان – صفحه StandBy زمان، زمان و اطلاعاتی مانند آب و هوای فعلی، تاریخ یا زمانی که زنگ بعدی شما تنظیم شده است را نشان می دهد. شما می توانید زمان دیجیتال یا آنالوگ را انتخاب کنید و چهار تم دیجیتال شامل دیجیتال استاندارد، جهانی، خورشیدی و شناور وجود دارد. Float زمان را با اعداد حباب بزرگ با رنگ‌های قابل تنظیم نشان می‌دهد، Solar دارای فونت استاندارد با طرح خورشیدی در رنگ‌های مختلف است، و World زمان را با نقشه جهان و مکان فعلی شما برجسته‌شده نشان می‌دهد. تم آنالوگ دارای رنگ های برجسته قابل تنظیم است و دیجیتال دارای اعداد برجسته با گزینه های رنگی مختلف است.

با تمام این صفحه‌های StandBy، می‌توانید برای جابه‌جایی بین یکی از سه گزینه نمایشگر، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید، و سپس می‌توانید برای انتخاب چیزی که نمایش داده می‌شود، انگشت خود را به بالا و پایین بکشید. بنابراین، برای مثال، اگر صفحه‌های زمانی مختلفی را تنظیم کرده‌اید، می‌توانید انگشت خود را برای تغییر بین دیجیتال و آنالوگ بکشید.

اطلاعیه

زمانی که آیفون خود را در حالت آماده به کار قرار دهید، اعلان‌های دریافتی تمام صفحه نشان داده می‌شوند. بنابراین، برای مثال، اگر یک iMessage دریافت کنید، با نام شخص و نماد پیام‌ها ظاهر می‌شود تا به شما اطلاع دهد که پیامی دارید.

استندبای ios 17 اعلان ها را نشان می دهد
محتوایی که معمولاً در اعلان نشان داده نمی‌شود، در حالت آماده به کار نشان داده نمی‌شود، مگر اینکه در نزدیکی شما باشید و قفل دستگاه خود را با Touch ID یا Face ID باز کرده باشید.

سفارشی سازی Standby

در هر یک از صفحه‌های StandBy، می‌توانید برای باز کردن گزینه‌های سفارشی کردن آنچه می‌بینید، مدت طولانی فشار دهید. برای مثال، روی یکی از ویجت‌ها در صفحه ویجت فشار طولانی دهید و می‌توانید ویجت‌هایی را که می‌خواهید ببینید انتخاب کنید.

تقریباً برای تمام گزینه‌های نمایشگر StandBy گزینه‌های سفارشی‌سازی وجود دارد، و ارزش آن را دارد که انگشت خود را روی آن بکشید و در جایی که لازم است فشار دهید تا تنظیمات خود را برای رفع نیازهای خود تغییر دهید.

همیشه در حالت آماده به کار

با آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس (و آیفون های آینده)، StandBy به دلیل نمایشگر همیشه روشن مفیدتر است. محتوای StandBy همیشه در این دستگاه‌ها روشن و فعال است، بدون اینکه نیازی به تعامل با آیفون باشد.

در آیفون‌های بدون فناوری نمایشگر همیشه روشن، باید روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا فعال شود، زیرا پس از مدت کوتاهی خاموش می‌شود. می‌توانید از StandBy با همه آیفون‌ها استفاده کنید، اما با نمایشگر همیشه روشن، تجربه بهتری است.

ویجت های Lock Screen با iOS 16 معرفی شدند، اما در iOS 17 تعاملی هستند و آنها را بسیار مفیدتر می کند. در iOS 16، با ضربه زدن روی یک ویجت Lock Screen، برنامه همراه راه اندازی می شود، اما این مرحله برای ویجت های خاصی که وظایفی دارند که می توانید بدون برنامه انجام دهید، ضروری نیست.

ابزارک های تعاملی iOS 17
برای مثال، می‌توانید یک کار را مستقیماً در ویجت یادآوری‌ها بررسی کنید یا از ویجت Home برای کنترل یک دستگاه خانه هوشمند بدون باز کردن برنامه Home استفاده کنید. برنامه‌های اپل دارای ویژگی‌های تعاملی هستند و توسعه‌دهندگان شخص ثالث نیز یک API برای پذیرش تعامل دارند.

ویجت‌های تعاملی در صفحه قفل و صفحه اصلی در دسترس هستند، بنابراین می‌توانند در هر کجا که از آنها استفاده می‌کنید کارهای بیشتری انجام دهند.

ادامه مطلب

اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های جدید در iOS 17 را می توانید در خلاصه iOS 17 ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا